• Jeszcze w zielone gram

     05.10.2021

     Nowa galeria Jeszcze w zielone gram została dodana do albumu fotograficznego

     30 września zawodniczki szczecińskiego klubu Olimpia Szczecin zaprosiły młodych sportowców na sportowo- ekologiczną przygodę, podczas której dzieci na zaaranżowanym na szkolnej sali torze sprzątały leśne ścieżki, segregowały porozrzucane śmieci oraz pokonywały kolejne zadania sprawnościowe.

     Czwartkowe wydarzenie jest częścią zadanie „Jeszcze w zielone gramy”, realizowanego przez Stowarzyszenie Zdrowo na Sportowo w ramach „Programu Społecznik na lata 2019-2021”. Nagrodami w imprezie, poza medalami i drobnymi upominkami, są sadzonki drzew i krzewów, które młodzi sportowcy posadzą wraz ze swoimi rodzicami w ogrodzie przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie. Wspólne sadzenie roślin oraz przygotowanie prezentacji artystycznej przez dzieci (np. plakaty proekologiczne) będą kolejnymi elementami realizowanego zadania. 

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     27.08.2021

      

     Harmonogram:

     Budynek B:

     Kl. IA i IB godz. 10.00 sala gimnastyczna, po apelu klasy I udają się do sal lekcyjnych 

     IA - s. 30

     IB - s. 31

     IIA - 09.00 s. 39

     IIB - 09.30 s. 39 

     IIIA - 09.00 s. 31 

     IIIB - 09.30 s. 31

     IVA - 09.00 s. 06

     IVB - 09.30 s. 37

     VA - 09.00 s. 44

     VB - 09.00 s.07

     Budynek A:

     VIA - 09.30 s.10

     VIIA - 09.30 s.16

     VIIB - 09.30 s.19

     VIIC - 09.00 s.18

     VIID - 09.30 s. 8

     VIIIA - 09.00 s.25

     VIIIB - 09.00 s.15

     VIIIC - 09.00 s. 24

      

      

      

      

    • Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

     09.07.2021

     Zapraszamy nowych przedszkolaków na zajęcia adaptacyjne

      

     Szanowni Rodzice,

     serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2021r. rozpoczną edukację przedszkolną na zajęcia adaptacyjne w dniach 30-31 sierpnia w godzinach 09.00-11.00.

     Zajęcia w każdej grupie prowadzą panie nauczycielki, które już dziś czekają by poznać każdego z Was. 

     Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych ułatwi przyszłym przedszkolakom spokojną adaptację, poznanie towarzyszy zabaw oraz zaprzyjaźnienie się z paniami. Do zobaczenia 😊

      

     Rady na okres adaptacji:

     •  Nie stresuj się. Twoje uczucia szybko zostaną odczytane przez dziecko. Jeśli nie panujesz nad tym, wyślij na zajęcia adaptacyjne malucha z babcią, ciocią lub inną zaprzyjaźnioną osobą.
     • Zachęcaj malucha do brania udziału w zajęciach.
     • Po zajęciach w przedszkolu bawcie się podobnie w domu: układajcie klocki, lepcie z plasteliny, malujcie.
     • Jeśli maluch nie chce opowiadać o przedszkolu, nie wypytuj. Nic na siłę. Dziecko z czasem samo się otworzy.
     • Zaufaj nauczycielce. Słuchaj, co mówi i współpracuj. W ten sposób okres adaptacyjny minie w dobrej atmosferze.
     • Na początku, jeśli masz taką możliwość skróć czas pobytu dziecka w przedszkolu, zabieraj go trochę wcześniej, np. po obiedzie i stopniowo wydłużaj pobyt dziecka, a po przyjściu po nie, witaj je z uśmiechem.
     • Można spróbować dziecko przyprowadzać wcześniej do przedszkola, kiedy jest mało dzieci, żeby miało czas poznać miejsce, ale również żeby nauczyciel mógł mu poświęcić więcej uwagi.
     • Dziecko powinno wiedzieć, że chodzenie do przedszkola nie jest pewną formą atrakcji, ale codziennością. Trzeba zachować w tym temacie stanowczość i konsekwencję. Jeśli maluch wyczuje wahanie, na pewno szybko to wykorzysta i będzie próbować postawić na swoim, co często oznacza pozostanie w domu.
     • Istotne jest również, żeby  nie dopuścić do sytuacji, szczególnie w tych pierwszych dniach, kiedy to dziecko w przedszkolu zostanie, jako jedyne, bo inne dzieci pójdą już do domu. Taka sytuacja rodzi w dzieciach lęk, że rodzic o nich zapomniał i już nie przyjdzie. Konkretnie umów się z dzieckiem, kiedy po nie przyjdziesz. Ważne, żeby dotrzymywać umowy.
     • Jeśli pojawią się wątpliwości, porozmawiaj z nauczycielką. Jednak najlepiej nie przy dziecku.
     • Często przytulaj dziecko, rozmawiaj, obdarzaj uwagą, bądź blisko i wykaż zrozumienie.

     Tego nie należy robić. Unikaj błędów!

     Niektóre Twoje zachowania, choć intuicyjne i wynikające z dobrej woli, mogą zaburzyć proces adaptacji albo nawet zniszczyć to, co udało się osiągnąć do tej pory. O to, czego nie powinnaś robić.

     • Nie znikaj bez pożegnania. Twoje dziecko może odnieść wrażenie, że je porzuciłaś!
     • Nie zaglądaj do sali po pożegnaniu. W ten sposób tylko utrudnisz dziecku rozpoczęcie dnia. Może się nawet zdarzyć, że pożegnanie było całkiem spokojne, ale poprzez taki Twój mały gest dziecko nagle zacznie płakać.
     • Nie kłam (,,będę w szatni", ,,wychodzę tylko na chwilkę"). Dziecko przestanie ci ufać i wszystko stanie się jeszcze trudniejsze.
     • Nie ulegaj, gdy dziecko płacze. Jeśli zmienisz zdanie i powiesz ,,No dobrze, masz dziś gorszy dzień, wracamy" - to uwierz, Twoja pociecha nie odbierze tego jako wyjątek. Raczej zrozumie, że jednak jest inna opcja, więc warto płakać, nawet bardzo długo.
     • Nie nagradzaj i nie przekupuj. Nie tędy droga. Jeśli malec chwali się, że nie płakał, powiedz lepiej - ,,Brawo, kochanie! Przedszkole tak naprawdę jest miłe, prawda?"
     • Nie zawstydzaj i nie porównuj. To jest Twoje dziecko, które jest wyjątkowe. Nie porównuj do Zuzi, Pawełka albo Zosi - ono nie poczuje się przez to zmobilizowane, ale raczej upokorzone. Nie mów też ,,Taka duża dziewczynka, a płacze" i nie pozwalaj innym na zawstydzanie Twojego dziecka.

     Jeśli tylko będzie trzymać się tych reguł, proces adaptacji nie powinien trwać dłużej, niż kilka tygodni. I potem jedyne, co zobaczycie, to radosne dziecko, które szybko daje buziaka, bo koniecznie musi biec do swoich kolegów. 

    • Świadczenie z programu "Dobry Start"

     02.07.2021

     Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy.

     Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

     Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

     Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

     Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

     Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Jeśli ktoś jeszcze nie ma rachunku, a chce wnioskować o tzw. 300 plus, powinien go założyć.

     Infolinia w Oddziale w Szczecinie dla programu Dobry start 300+: 91 459 65 33  lub 91 81 01 531   

  • Logowanie

 • Librus Synergia
 • Znajdziesz naszą szkołę również na: