• Dyżur Wakacyjny 2020

• 16.02.2021 11:56
        • DYŻUR WAKACYJNY - PRZEDSZKOLE

Szanowni Rodzice,

Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły w związku z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wymusiło i nadal wymusza dokonywanie zmian w organizacji jej pracy. Aby w sposób maksymalny zabezpieczyć zdrowie dzieci, rodziców i pracowników oddziałów przedszkolnych w szkole oraz, aby ograniczyć przemieszczanie się dzieci pomiędzy przedszkolami, dyżury wakacyjne odbywać się będą wyłącznie w placówkach macierzystych.

Chęć skorzystania z opieki przedszkolnej w czasie wakacji będziecie Państwo mogli zgłosić bezpośredni w swoim oddziale przedszkolnym w szkole.

• Adaptacja

• 16.02.2021 12:32
        • ADAPTACJA W PRZEDSZKOLU

Adaptacja to proces, definiowany jako dostosowanie zachowania do wymogów sytuacji. W przypadku pierwszych dni dziecka w przedszkolu termin ten ma szersze znaczenie - nie tylko stawia wymogi do spełnienia, ale daje też szansę poznania zupełnie nowego, ciekawego świata.
          Na samym początku bardzo ważne jest pozytywne nastawienie rodziców do sytuacji, cieszenie się razem z dzieckiem, że oto wchodzi ono w nowy, tak ważny dla niego etap. Nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo wyraźnie dzieci odczytują nasze emocje i jak duży wpływ nastroje  dorosłych mają na samopoczucie i komfort dziecka.

• Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie
      • sp3@miasto.szczecin.pl