• DZIEŃ JABŁKA :D

     05.10.2022

     Nowa galeria DZIEŃ JABŁKA :D została dodana do albumu fotograficznego

     Jabłko jest najbardziej znanym owocem nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Rośnie na drzewie, które nazwane zostało jabłonią. Najstarsze ślady jabłek sięgają około 6500 lat p.n.e. Powołując się na kroniki Jana Długosza, uprawa jabłoni w Polsce rozpoczęła się ok. 1100 roku n.e., dzięki Cystersom, którzy docenili walory smakowe i zdrowotne jabłek i sprowadzili je z Europy Zachodniej do naszego kraju. Najpopularniejsze odmiany to: Antonówka, Kosztela, Lobo, Reneta i Kortland. Uczniowie naszej szkoły świętowali dzisiaj „Dzień jabłka”. Były piosenki, wierszyki, prace plastyczne i degustacja, bo jak głosi przysłowie: „Jedno jabłko dziennie, trzyma lekarza z dala ode mnie”.

    • Warsztaty dla Rodziców

     28.09.2022

     Warsztaty pt. ,,Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły"  prowadzone są przez pedagogów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 przy ul. Romera 6.

     Zapisy są bezpłatne, obejmują 8-10 spotkań dugodzinnych, raz w tygodniu. Zapisy telefonicznie pod nr 914327116 lub osobiście w Poradni. Poniżej szczrgóły warsztatów.

     Warsztaty dla rodziców PPP 4

    • CODEWeek 2022

     07.09.2022

     W dniach 10-14.10.2022 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w Europejskiej Akcji CODEWeek 2022, która odbędzie się po raz 10-ty. W ramach zajęć informatycznych będą kodować mBoty łącząc w ten sposób programowanie z Robotyką. Zajęcia przeprowadzi p. Waldemar Dylewski. Nasza akcja została oficjalnie wpisana w wydarzenie CODEWeek 2022.

      

     Wszyscy uczestniczący w zajęciach otrzymają stosowne certyfikaty.

    • Pływacki Szczecin

     12.08.2022

     PROGRAM PŁYWACKI SZCZECIN

     Międzyszkolny Ośrodek Sportowy na zlecenie Wydziału Oświaty UM Szczecin rozpoczął nabór uczestników do programu Pływacki Szczecin. Zajęcia nauki pływania dla uczniów szczecińskich szkół podstawowych od klas I-szych organizowane są na basenach SP10, SP51, CKS. Koszt dla uczestnika wynosi 15 zł za 1 lekcję. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra z uprawnieniami trenerskimi i instruktorskimi. O przyjęciu do grup decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej szczegółów oraz zgłoszenia elektroniczne na stronie http://www.mos.szczecin.pl/aktualnosci/plywacki-szczecin-rok-szkolny-20222023/

     Zapraszamy

     Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

    • Konkurs szkolny ,,Wiem co jem"

     28.06.2022

     Nowa galeria Konkurs szkolny ,,Wiem co jem" została dodana do albumu fotograficznego

     Wyniki konkursu o zdrowym odżywianiu, w którym uczniowie musieli rozpoznać po dotyku oraz smaku nazwę warzyw i owoców W klasach 1-3: I miejsce otrzymał Borys z klasy 2b II miejsce otrzymała Selena z klasy 1a oraz Aleksandra z klasy 2b W klasach 4-6: I miejsce otrzymała Marysia z klasy 6a II miejsce otrzymał Tymon z klasy 6a Gratulujemy :) Joanna Sikorska oraz Beata Sacharska

    • Dzień Dziecka na słodko

     08.06.2022

     Nowa galeria Dzień Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

     Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców zaprosiła do naszej szkoły samochód pełen lodów ze szczecińskiej restauracji ,,Między wierszami". To już kolejny Dzień Dziecka ze słodkimi niespodziankami od naszej Rady. Wszystkie klasy miały okazję spróbować tradycyjnych, jak i nowych lodowych smaków.

    • Gry dydaktyczne

     23.05.2022

     Nowa galeria Gry dydaktyczne została dodana do albumu fotograficznego

     ,,Graliście kiedyś w kapsle? Gra dydaktyczna z przeszkodami i pytaniami z biologii w wykonaniu klasy 6a, przyprawiła nam wiele radości. Każda grupa namalowała jedną planszę, a później grała w grę przeciwnego zespołu. Taką formę powtórzenia przed sprawdzianem uczniowie uwielbiają, bo nie ma nic lepszego niż połączenie nauki z zabawą. Jak tylko pogoda nam dopisze, na pewno zagramy jeszcze raz w tym roku szkolnym.''

    • Dzień Pszczoły w świetlicy

     18.05.2022

     Nowa galeria Dzień Pszczoły została dodana do albumu fotograficznego

     W związku ze Światowym Dniem Pszczół, zgłębialiśmy w minionych dniach informacje o tych pożytecznych owadach. Oglądaliśmy filmy, edukacyjne, szukaliśmy ciekawostek, sprawdzaliśmy swoją wiedzę w quizach. I zdobywaliśmy nagrody w postaci pysznego miodku. Tworzyliśmy również piękne prace plastyczne, które ozdobiły świetlicę oraz korytarz szkolny.

    • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2020-2025

     11.05.2022

     Szanowni Czytelnicy, Uczniowie, Nauczyciele!

     Nasza biblioteka szkolna po raz drugi wzięła udział w projekcie ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2020-2025". 

     W tym roku szkolnym, po raz pierwszy w powyższym projekcie mogły wziąć udział również oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. 

     Na początku 2022 roku zostały złożone przez bibliotekę dwa wnioski:

     1. O wsparcie zakupu nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych.

     2. O wsparcie na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.

     Oba wnioski zostały zakwalifikowane do otrzymania wsparcia finansowego w roku 2022.

     Biblioteka szkolna otrzymała kwotę 15 tys. zł, z czego 10 tys. na zakup książek, a 5 tys. na zakup urządzenia wielofunkcyjnego oraz programu do obsługi biblioteki.

     Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 3 otrzymały kwotę 3 750 zł, którą w całości przeznaczą na zakup książek.

     Przed biblioteką szkolną miłe miesiące związane z zakupem nowości książkowych. Wiele już propozycji na zakup ciekawych książek otrzymałam od naszych uczniów. Serdecznie zapraszam rodziców i uczniów do składania propozycji książkowych do 24.06.2022r. za pomocą aplikacji MS Teams lub dziennika elektronicznego Librus.

     Źródło grafiki: Biblioteka Narodowa

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • 091 487 30 32
   • ul. Władysława Reymonta 23 71-276 Szczecin 71-276 Szczecin Poland
  • Logowanie

 • Librus Synergia