• Oferta szkoły

• 10.02.2021 13:57
        • Nasze motto:
          „Mów dziecku, że jest mądre, dobre, że potrafi!”
          (Janusz Korczak)
        • Historia szkoły

• 10.02.2021 13:55
        • 70 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W SZCZECINIE

Kronika okiem satyryka

Z licznych wspomnień spisanych przez absolwentów i emerytowanych nauczycieli wyłania się jeden wspólny epizod.
          Dwa szkolne gmachy: jeden większy – SP 10, drugi mniejszy – SP 3 przy jednym stały boisku. To nie zachęcało wcale do zgodnej koegzystencji, wręcz przeciwnie. Walki o terytorium rozgrywały się regularnie, a nasilały w okresie zimy, gdy spadł obfity śnieg. W ruch szły śnieżne pociski, nierzadko pięści, a nawet płytki PCV. Te ostatnie składowano przy wspólnym śmietniku po remoncie w SP 3. Z tego to powodu najczęściej odwiedzanym miejscem stał się gabinet pielęgniarki, a zaraz po nim kantorek pedagoga. Zaś osobą, którą systematycznie widywano w obu zwaśnionych przybytkach nauki był woźny wstawiający szyby.

• Nasz patron

• 10.02.2021 13:50
        • ,,Chciałbym, ażeby tu wpisane słowo, jeśli na wieki ma słowem pozostać, aby słów miało nieśmiertelnych postać, albo posągów piękność marmurową..."

• Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie