• Cykl Śpiewające Lektury

     04.06.2024

     Rozpoczynamy szkolny cykl: Śpiewające lektury. Na początek Pan Tadeusz Adama Mickiewicza i pierwsza księga. Cały Pan Tadeusz będzie zaśpiewany w rytmach reggae. Projekt z wykorzystaniem AI (muzycznie) oraz miksera Lab Przyszłości. Całość miksowana w DAW na potrzeby nagrania materiału na płytach CD. 

    • Festyn Rodzinny - Ekologiczny Sportowy Dzień Dziecka 2024 - Fotorelacja

     27.05.2024

     Nowa galeria Festyn Rodzinny - Ekologiczny Sportowy Dzień Dziecka 2024 - Fotorelacja została dodana do albumu fotograficznego. Zachęcamy również do odwiedzenia galerii Zdrowo na Sportowo , która również zaangażowana była w współtworzenie wydarzenia sportowego w naszej szkole.

     W miniony piątek w naszej szkole odbył się Rodzinny Festyn podsumowujący program Promocji Zdrowia oraz promujący Ekologię. Zaczęliśmy od przedstawienie pt. ,,Czarownica dba o zdrowię" oraz tanecznych pokazów uczniów szkoły podstawowej oraz przedszkolaków. Poszerzyliśmy swoją wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego, krwiodawstwa, pomocy psychologicznej; zobaczyliśmy jak wygląda świat osób zażywających środki odurzające, dzięki specjalnym goglom, które znajdowały się nastanowisku Sanepidu; wymieniliśmy elektrośmieci i w naszym szkolnym ogrodzie zasadziliśmy zielone rośliny. Swoje stanowisko mieli również Państwowa Straż Pożarna oraz Policja z Komisariatu Pogodno. Na stoisku pszczelarza można było spróbować miodu w plastrach oraz wziąć udział w loterii fantowej. Rada Rodziców częstowała słodkim poczęstunkiem, można było spróbować czekoladowego ciasta z fasoli czy marchewkowych babeczek oraz wiele pysznych wypieków. Kalorie spalaliśmy, biorąc udział w różnych konkurencjach sportowych. 

     Dziękujęmy zaproszonym Gościom, Radzie Rodziców i całej społeczności szkolnej za obecność na podsumowaniu programu.

    • Festyn Rodzinny - Ekologiczny Sportowy Dzień Dziecka 2024

     17.05.2024

     Szkolna impreza sportowa na podsumowanie programu Szkoła Promująca Zdrowie 24 maja 2024r. 9.00-13.00

     Organizatorzy: Dyrekcja, Nauczyciele i społeczność szkolna, Rada Rodziców.

     Program wydarzenia:

     9.00 (sala gimnastyczna) - Oficjalne rozpoczęcie Dnia Sportu. Uroczyste przywitanie Dyrekcji, zaprosoznych gości oraz uczniów i rodziców.

     Przedstawienie ,,Czarownica dba o zdrowie" oraz pokaz tańca Szkoły Taństa Astra

     Prezentacja efektów programu Szkoła Promująca Zdrowie (sala 15 bud. B)

     9.30 - rozpoczęcie sportowych atrakcji w ramach Ekologicznego sportowego Dnia Dziecka 2024 w SP3

     12.40 - podsumowanie festynu (występ taneczny w wykonaniu uczennic SP3 oraz pokaz jazdy na rolkach, wręczenie nagród)

     Atrakcje dodatkowe:

     • Eko Stacja - przynieś drobne elektrośmieci a w zamian otrzymasz roślinę do wspólnego sadzenia
     • Ogródek Juliusza - wspólne sadzenie roslin
     • Shake Bike 
     • dmuchańce dla młodszych i starszych dzieci
     • tor Big Ballers
     • Słodki zakątek - domowe ciasta od mistrzów i mistrzyń cukiernictwa SP3
     • stanowiska edukacyjne: Policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i RCKiK
     • stanowisko edukacyjne Sanepidu - o bezpiecznym odżywianiu i wypoczynku
     • stanowisko Akademii Nauk Stosowanych TWP psychologia
     • stanowisko miodowe.

     Serdecznie Zapraszamy!

      

    • Pszczelarz u przedszkolaka

     13.05.2024

     Nowa galeria Pszczelarz u przedszkolaka została dodana do albumu fotograficznego

     7 maja w naszym przedszkolu gościliśmy pszczelarza, który prowadzi własną pasiekę. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu, oraz jak pożytek który przynoszą do ula zamienia się w miód. Pan pszczelarz pokazał nam także ramki z miodem, narzędzia wykorzystywane podczas codziennej pracy z pszczołami, a także opowiedział o swojej pasji jaką jest pszczelarstwo. Mogliśmy dowiedzieć się, jak wygląda praca odpowiedzialnego pszczelarza oraz jak pozyskuje się miód i inne pszczele produkty. Poznaliśmy bliżej zwyczaje i funkcje pszczół. Mogliśmy zajrzeć także do wnętrza ula oraz obejrzeć z bliska plaster miodu, który miał niezwykle aromatyczny zapach. Każdy przedszkolak miał możliwość skosztowania miodu. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pachnącą świeczkę z wosku pszczelego.

    • Mundial wręczenie nagród

     13.05.2024

     Nowa galeria Mundial wręczenie nagród została dodana do albumu fotograficznego

     🥅⚽🥅⚽🥅⚽🥅⚽🥅 Znamy zwycięzców tegorocznego Świetlicowego Mundialu! Rozgrywkom towarzyszyło dużo emocji, zarówno ze strony zawodników jak i kibiców. Było głośno i energicznie... 😊 Do finału zakwalifikowały się następujące kraje: Meksyk, Australia, Szwajcaria i Polska. Ostateczny wynik turnieju to: 🥇Złoto dla Tymona z klasy 3a - reprezentanta Australii 🇦🇺 🥈Srebro dla Mikołaja z klasy 2b - reprezentanta Szwajcarii 🇨🇭 🥉 Brąz dla Cezarego z klasy 2a - reprezentanta Polski 🇵🇱 Nasz złoty medalista okazał się również KRÓLEM STRZELCÓW ⚽ Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznych rozgrywkach. 😃

    • Tydzień Języka Niemieckiego w naszej szkole

     06.05.2024

     W dniach 22 – 26 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 SP 3 poznawali państwa niemieckojęzyczne: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Lichtenstein (DACHL). Przygotowania do Tygodnia Języka Niemieckiego zaczęliśmy już we wrześniu, kiedy to uczniowie klas siódmych w ramach startu z językiem niemieckim przygotowali plakaty w kolorach niemieckiej flagi „Z czym kojarzą się Niemcy?”
     22 kwietnia uczniowie przygotowali prezentacje na lekcję niemieckiego CIEKAWOSTKI O JEDZENIU W PAŃSTWACH DACHL.
     Poznaliśmy pochodzenie oraz historię następujących marek spożywczych: Fanta, Dr. Oetker, Haribo, Toffifee, Red Bull, Trolli, Toblerone, Leibniz, Tchibo, Schogetten, Milka. Poznaliśmy również genezę precla, sałatki ziemniaczanej, kiełbaski curry, sznycla wiedeńskiego, piwa, niemieckich pierożków Maultaschen, tortu Sachera oraz innych słodkości i potraw z Niemiec, Szwajcarii i Austrii.
     Wszystkie prace uczniów z tych prezentacji jak również tematyczne plakaty o państwach DACHL zostały wyeksponowane na piętrze budynku B.
     W czwartek 25 kwietnia uczniowie przygotowując się do lekcji zrobili w domu COŚ do zjedzenia,
     opisali produkty po niemiecku oraz nakryli do stołu w klasie i podzielili się w grupach swoimi kulinarnymi doświadczeniami. Prezentowane potrawy oprócz tego, że były pięknie opisane, estetycznie podane, to oczywiście przepysznie smakowały!
     Tydzień Języka Niemieckiego minął ciekawie i pysznie! Mamy trochę więcej wiedzy o kulturze, tradycjach i jedzeniu w państwach niemieckojęzycznych. Mamy też przepisy podpatrzone i wypróbowane od innych.
     I już rodzą się nowe pomysły na przyszły rok…

    • Bookcrossing

     26.04.2024

     23 kwietnia obchodzilismy Światowy Dzień Książki i Praw AutorskichZ tej okazji Rada Rodziców zaprosiła całą szkołę na wspólne wydarzenie „Bookcrossing - kiermasz darmowych książek i gier w SP 3”. Każdy mógł przynieść swoją nieczytaną już książkę, planszówkę lub opakowanie puzzli na wymianę. To była dobra zabawa, okazja do spotkania się po lekcjach, porozmawiania i oczywiście wybrania dla siebie całkiem nowej książki lub gry.

     Dziękujemy za świetną atmosferę i duże zaangażowanie wszystkich, którzy pomogli w organizacji. Na pewno powtórzymy wymianę nie raz. Tymczasem książki, które nie znalazły swoich nowych właścicieli, trafią między innymi do szkolnej biblioteki, czytelni i zerówki.

  • Logowanie

 • Librus Synergia
 • Znajdziesz naszą szkołę również na: