• Jasełka w grupie 01

     19.01.2021

     W całej Polsce w okresie od Bożego Narodzenia do święta Matki Boskiej Gromnicznej wystawiane są „Jasełka”.

     Początki jasełek sięgają XIII w., kiedy to Święty Franciszek z Asyżu chcąc zgłębić tajemnicę i atmosferę Bożego Narodzenia postanowił zrobić w skalnej grocie w Greccio lalkę z gałganków. Umieścił ją w żłóbku oraz sprowadził do niej również zwierzęta. W ten sposób chciał przybliżyć nastrój tamtych wydarzeń. Liczni wierni, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym spotkaniu, w śpiewie i modlitwie odkrywali na nowo tajemnicę narodzin Dzieciątka Jezus.

     Idąc śladami św. Franciszka, jego bracia ze zgromadzenia zaczęli przedstawiać sceny religijne w kościołach. W ten sposób jasełka wraz z zakonnikami przywędrowały do Polski.

     Postacie z jasełek grupują się w kilku kręgach: najważniejszy tworzy Święta Rodzina, aniołowie i pasterze, nieopodal stoją biblijni Trzej Królowie; wprowadza się również postacie dodatkowe, jak: Herod, diabeł  i śmierć, dla podkreślenia walki dobra ze złem, życia ze śmiercią.

     Grupa 01 przygotowując się się do radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz poznania tradycji bożonarodzeniowych przedstawiła krótki spektakl jasełkowy.

    • Wystawa Adwentowa 2020r.

     14.12.2020

     Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowywali wystawę ozdób adwentowych. W tym roku również, choć w zmienionej formie. Nie dekorowaliśmy korytarzy naszej szkoły, ale ciężko i z radością pracowaliśmy w domu . Razem z rodziną wykonaliśmy wieńce adwentowe, lampiony i kalendarze adwentowe. Jako nowość piekliśmy pierniki świąteczne. Każdy z nas przekazał paczuszkę pierników dla potrzebujących w ramach współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii św. Krzyża w Szczecinie!
     Oto niektóre prace naszych uczniów!

     Zapraszamy do galerii oraz do prezentacji Wystawa Adwentowa 2020

      

     Zapraszamy do galerii oraz do prezentacji Wystawa Adwentowa 2020

    • Drodzy Rodzice, ogłaszamy nabór chętnych uczniów klas I-IV na półkolonie zimowe. Termin: 11– 15 styczeń 2021r. 

     10.12.2020

     Szanowni Państwo,

     organizowane półkolonie w naszej szkole odbędą się tylko w drugim tygodniu ferii tj. 11-15.01.2021r. Zgodnie wytycznymi MEN, MZ, i GIS dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych. Półkolonie mogą być zorganizowane TYLKO na terenie szkoły. W związku z powyższym uczestnikami półkolonii będą mogły być wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Natomiast Państwo zobowiązani są do zapoznania się z wytycznymi i regulaminem dotyczącym warunków udziału i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie szkoły.

     Wytyczne MEN MZ i GIS dla organizatorów półkolonii

     Wytyczne MEN, MZ i GIS dla organizatorów dostępne są również na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej kliknij tutaj>>

     Na cele półkolonii będą przeznaczone: sale świetlicowe, sale dydaktyczne oraz sala gimnastyczna, które zapewnią zachowanie dystansu społecznego. Jedna grupa uczestników półkolonii przebywać będzie w wyznaczonej i stałej sali. Natomiast w grupie może przebywać do 12 uczestników. 

     Półkolonie dotyczą tylko uczniów SP3, którzy deklarują udział w turnusie. Podczas półkolonii zimowych proponujemy:

     - piesze wycieczki do lasu i parku,

     - zabawy ruchowe na ścieżce zdrowia,

     - zabawy i zawody sportowe,

     - zajęcia edukacyjne z animatorem,

     - zabawy muzyczne, dyskoteka,

     - udział dzieci w programie artystycznym „Mam Talent”,

     - zapoznanie z miejscami zabytkowymi Szczecina,

     - zajęcia kreatywne (plastyczne, muzyczne, recytatorskie),

     - dobrą zabawę i wypoczynek!

     Zapisy (e- mail: sp3@miasto.szczecin.pl) przyjmujemy do 18 grudnia 2020 r. do godz. 12:00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasa/szkoła, nr tel. do kontaktu. 

     Karty kwalifikacyjne odebrać można w przedsionku szkoły lub ze strony internetowej.

     Karta kwalifikacyjna uczestnika na półkolonię zimową 2021r. pdf.

     Karta kwalifikacyjna uczestnika na półkolonię zimową 2021r. doc.

     Koszt półkolonii 350 zł za turnus (jeden tydzień). W cenie pobytu wyżywienie (śniadanie + obiad), wynagrodzenie dla wychowawców i kierownika półkolonii, nagrody i upominki oraz warsztaty z animatorem. 

     Wpłaty w wysokości 350  zł przyjmować będziemy wyłącznie w dniach 4-6 stycznia 2021r. (zabrania się dokonywania wpłat w miesiącu grudniu 2020r.). 

     Półkolonie będą organizowane przy zainteresowaniu pozwalającym na utworzenie przynajmniej 2 grup w turnusie!


    • Konkurs plastyczny ,,Wesoły Mikołaj"

     02.12.2020

     Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczny „Wesoły Mikołaj”

     Tym razem do udziału zapraszamy rodziców lub innych dorosłych bliskich dziecku.

     Dotychczas było tak, że rodzice pomagali dzieciom. Teraz niech dzieci pomagają dorosłym. Mamy nadzieję, że wszyscy będzie dobrze bawić się tworząc wspólną pracę. Myślimy, że w trudnych czasach pandemii takie wspólne bycie ze sobą sprawi Wam wiele radości.

     Życzymy owocnej, kreatywnej pracy i wspaniałej zabawy!

     Format i technika pracy dowolne. Prace należy przesłać na adres mailowy sp3szczecin@gmail.com do 10.01.2021r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18.01.2021r. 

                               Wychowawczynie świetlicy szkolnej

    • Zaproszenie na webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” - 03.12 godz. 19:00

     01.12.2020

     Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!

     Drodzy Państwo,

     obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

     Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

     Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.

     Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621

     Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

     Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.

     Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

     Do zobaczenia!

     Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

    • Regulamin konkursu „NASZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

     30.11.2020

     Informacja o konkursie umieszczona zostaje na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie w dniu 30.11.2020r.
     2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej.
     3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 1-3 oraz 4-5
     4. Nad przebiegiem konkursu czuwa trzyosobowe jury, w którego składzie znajdzie się przewodniczący oraz dwóch członków.
     5. Szopka może być wykonana dowolną techniką i z dowolnych materiałów.
     6. Wymiary szopki nie większe niż: wys. 25 cm, szer. 30 cm, 25 cm.
     7. Szopki wykonują dzieci z pomocą rodzeństwa i rodziców.
     8. Szopki zostają w domach. Uczestnicy konkursu wysyłają zdjęcia gotowej szopki na adres: abidzinska@sp3.szczecin.pl
     9. Termin nadsyłania zdjęć prac: 15 grudnia 2020r. (prace nadesłane po tym terminie nie wezmą udziału w konkursie).

    • Wykrywanie wad i schorzeń narządu wzroku wśród uczniów klas II szkół podstawowych

     26.11.2020

     Szanowni  Państwo,

     Uprzejmie informujemy, że wyniki realizacji programu polityki zdrowotnej Gminy Miasta Szczecin pn. „Wykrywanie wad i schorzeń narządu wzroku wśród uczniów klas II szkół podstawowych”, który w całości finansowany jest ze środków Miasta Szczecin, wskazują, że w latach 2018-2020 w grupie zbadanych dzieci klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Szczecin prawidłowe widzenie rozpoznano u  88,4% dzieci i nieprawidłowe widzenie rozpoznano u  11,6% dzieci.

     W ramach działań informacyjno – edukacyjnych oraz celem przybliżenia tematu związanego z profilaktyką narządu wzroku u dzieci, 3 października 2020 roku odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Wykrywanie wad i schorzeń narządu wzroku wśród uczniów klas II szkół podstawowych”, które odbyło się w formie webinarium, pod tytułem „ Leczenie wad wzroku i profilaktyka krótkowzroczności u dzieci – zadbaj o wzrok Twojego
     dziecka”.

     Celem propagowania dobrych praktyk w zakresie dbania o narząd wzroku powstał film z wydarzenia.

     https://youtu.be/ZNOYbDePEXc

     Film również jest dostępny na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie – www.spsk2-szczecin.pl na podstronie Multimedia (Webinarium „Leczenie wad wzroku i profilaktyka krótkowzroczności u dzieci – zadbaj o wzrok dziecka” - profilaktyki wad wzroku u dzieci (3 października 2020).
     Organizator: II Klinika Okulistyki SPSK-2).

     Koordynator programu

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • 091 487 30 32
   • ul. Władysława Reymonta 23 71-276 Szczecin 71-276 Szczecin Poland
   • Sekretariat czynny w godzinach: od poniedziałku do piątku 08.00-15.00
  • Logowanie

 • Librus Synergia
 • Znajdziesz naszą szkołę również na: