• Półfinał III Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych

     04.05.2022

     W dniu 22.04.2022 nasi uczniowie z klasy 7d: Tomasz Gajkowski i Kajetan Podolski wraz z panem Waldemarem Dylewskim brali udział w półfinale III Ogólnopolskich Zawodów Algorytmicznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego Edycja 2021/2022. Organizatorem zawodów jest Partner Wiodący - Politechnika Łódzka oraz Partnerzy - Uczelnie Wyższe: Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska. Półfinał został rozegrany na Politechnice Gdańskiej. Efektem zmagań w półfinale naszych młodych programistów jest udział w finale ogólnopolskim zawodów. Finał odbędzie się w dniach: 28.05.2021 - 29.05.2022 r., w siedzibie Politechniki Łódzkiej.

    • Turniej Szachowy

     13.04.2022

     Nowa galeria Turniej Szachowy została dodana do albumu fotograficznego

     11 kwietnia odbył się I WOJEWÓDZKI TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W SZCZECINIE pod Honorowym Patronatem. Gratulujemy naszemu uczniowi Piotrowi za reprezentowanie szkoły oraz zajęcie I miejsca w turnieju. 

    • Dzień bez plecaka

     13.04.2022

     1 kwietnia w Naszej Szkole obchodzilismy dzień bez plecaka. Uczniowie pakują książki, zeszyty i przybory w "co popadnie"- liczył się pomysł!

     Dzieci  ubrały się kolorowo z przeróżnym uczesaniem oraz z wykorzystaniem peruk i czapek. Wielki humor dopisywał w tym dniu każdemu, zdarzały się drobne niespodzianki i psikusy np. zamiany klas. 

     W końcu był to dzień Prima Aprilis.

    • Warsztaty dla Rodziców

     22.03.2022

     Szanowni Państwo,Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach kierowanych do rodziców, opiekunów i wszystkich osób, które chcą zadbać o relację z dorastającymi dziećmi organizowanych przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych we współpracy z Fundacją Droga Wolna, które poprowadzi Pani Anna Czyńska.

     Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo pod poniższym linkiem Warsztaty dla rodziców

     Z wyrazami szacunku

     Koordynator Promocji Zdrowia A.Klimaszewska

    • Szkolny konkurs plastyczny - „Jajko Wielkanocne”

     21.03.2022

     Cele konkursu:

     - rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci;

     - rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;

     - kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych;

     - uwrażliwienie dzieci na potrzeby rówieśników z krajów misyjnych.

      

     1. Organizatorzy: Renata Bidzińska, Marta Koniarska.

     2. Adresaci: Konkurs skierowany jest do chętnych dzieci z klas 1-3.

     3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej zgodnej z jego tematem.

     4. Przedmiot konkursu: jajko styropianowe (8 lub 10 cm)  ozdobione dowolną techniką.

     5. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.

     6. Każda praca musi zawierać czytelną metryczkę: imię i nazwisko dziecka, klasa (zapisane drukowanymi literami) i przymocowane do pracy.

     7. Kryteria oceny pracy: pomysłowość i samodzielność.

     8. Termin składania prac: 30  marca 2022r. ( do kartonu umieszczonego przy wejściu

     do szkoły – prace przejdą kwarantannę).

     9. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody niespodzianki.

     10. Rozstrzygnięcie konkursu: 1 kwietnia 2022r.

     11. Prace oceni niezależne Jury.

     12. Prace nie wracają do wykonawców! Będą możliwe do nabycia na stoisku misyjnym

     w kościele p.w. Św. Krzyża w Szczecinie w dniu 3 kwietnia 2022r. po Mszach św.

     o godz.  10:00 oraz 11:30, a środki uzyskane z ich sprzedaży przeznaczone zostaną

     na pomoc dzieciom w Kenii.

     13. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej naszej szkoły.

      

     ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I ŻYCZYMY POWODZENIA :D

    • Zbiórka darów dla rodzin z Ukrainy

     03.03.2022

     W Szkole Podstawowej nr 3 trwa zbiórkę darów dla rodzin i Mam z dziećmi, które uciekają do Szczecina przed wojną na Ukrainie i tutaj szukają schronienia. W holu szkoły od godz. 12:00 będą ustawione oznakowane kartony, do których prosimy wkładać posegregowane:

     - produkty spożywcze z długim terminem przydatności (np. płatki śniadaniowe, dżemy, kawy, herbaty, cukier, chrupki, wafle ryżowe, słodycze, kasze, ryże, makarony, przeciery, konserwy i inne)

     - kosmetyki (szczoteczki i pasty do zębów, mydła w kostce lub w płynie, szampony dziecięce, szampony i żele pod prysznic, kremy do rąk i inne)

     - środki higieniczne (chusteczki, pieluszki, nawilżane chusteczki dla niemowląt, podpaski, papiery toaletowe, ręczniki kuchenne i inne)

     - artykuły szkolne (zeszyty, bloki, ołówki, kredki, pisaki, kolorowanki)

     - zabawki dla dzieci, o ile są w bardzo dobrym stanie lub nowe (np. puzzle, karty, czyste maskotki, komplety klocków, samochodziki i inne).  

     Pierwsza edycja zbiórki trwa od poniedziałku 28.02 (od godziny 12:00) do piątku 04.03.2022 (do godziny 16:00).  Nie zbieramy ubrań i innych tekstyliów. Jeżeli na odzież będzie zapotrzebowanie, to wyślemy informację o takiej zbiórce.  Wszystkie dary będą przewożone do Stowarzyszenia Mi-Gracja i rozdawane bezpośrednio rodzinom, które przyjeżdżają do naszego miasta. Każda pomoc się liczy, nawet najmniejsza. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

     Inne miejsca, gdzie można pomóc rodzinom uciekającym przed wojną z Ukrainy.

    • Spotkanie informacyjne z Dyrektorem Szkoły

     24.02.2022

     Szanowni Rodzice,

     Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie informuje, że w dniu 9 marca 2022r. (środa) organizowane jest spotkanie informacyjne z Dyrektorem Szkoły 

     o godzinie 17.00-17.300 dla rodziców przyszłych klas pierwszych

     o godzinie 18.00-18.30 dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych,

     na które serdecznie zapraszamy. Będzie możliwość zadawania pytań dotyczących przyszłego roku szkolnego, zapoznania się z ofertą dla klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych oraz możliwość zapisania dziecka do szkoły. 

     Nadmieniam o obowiązku zapisu dzieci urodzonych w 2015 roku do klasy pierwszej, a dzieci urodzone w roku 2016 do oddziału przedszkolnego grupy ,,0".

     Z poważaniem

     Joanna Czyż

    • Narodowy Dzień Walki z Depresją

     23.02.2022

     23 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Walki z Depresją. Trudne czasy pandemii pokazały, że niestety coraz więcej dzieci i młodzieży zapada na tę ciężką chorobę. Jednakże nie wszyscy wiedzą czym jest depresja, jak z nią walczyć i jak pomóc choremu. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy kampanię informującą o tej chorobie. Uczniowie wykonali plakaty, różne prace na wystawę, a wychowawcy przeprowadzili stosowne pogadanki na godzinach wychowawczych. Dzięki temu mamy nadzieję, że dzieci nie będą wstydziły się prosić o pomoc, kiedy zachorują na depresję.

    • Dzień Kota

     18.02.2022

     Wlazły kotki na płotki... na szkolnej tablicy

     Malowane bibułą przez dzieci w świetlicy

     Kolorowe kotki mrugają przyjaźnie

     Z sierści kolorowej ucieszone wyraźnie!

     Zapraszamy do nowa galerii Dzień kota.

      

    • Druga fotorelacja z półkolonii zimowej

     14.02.2022

     Drugi tydzień półkolonii minął nam równie aktywnie, co pierwszy. Czas upłynął nam na spacerach połączonych z lekcją historii, odkrywaniu magicznego świata teatru. Kolejny raz wzięliśmy aktywny udział w przeróżnych aktywnościach sportowych, aby poprawić naszą sprawność przed powrotem do szkoły.

     Tydzień zaczęliśmy od bajowego przedstawienia Teatru Gwitajcie, które oczarował nas przedstawianą historią. Nasze wspólne spacery po Szczecinie wzbogaciliśmy o lekcję historii o Misiu Wojtku, który ma u nas własny skwer. Odwiedził nas cudowny pies Tytus, który umilił nam środowe popołudnie. Pani Maja opowiedziała nam o psich zwyczajach, mięliśmy okazję poćwiczyć bycie psim opiekunem. Zmierzyliśmy się w konkursie Mam Talent. Okazało się, że wielu z nas ma ukryte talenty, które powinni rozwijać. Najlepszych wykonawców nagrodziliśmy oklaskami na stojąco. Naszą półkolonię zakończyliśmy w tanecznym stylu na balu karnawałowym. Był to cudowny, aktywny i bardzo kreatywny czas, który umilił na tegoroczne ferie zimowe. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. 

    • Fotorelacja z półkolonii zimowej 2022

     09.02.2022

     Pierwszy tydzień zimowej półkolonii 2022 już za nami. Czas upłynął nam na wspólnej integracji, odkrywaniu magicznego świata Potworów oraz aktywnych zabaw w Kids Arenie. 

     Tydzień rozpoczęliśmy od wspólnych zabaw sportowych. W kolejnych dniach odwiedziliśmy tajemnicze Potwory z baśni i zajrzeliśmy do ich magicznego świata. Spacerując po naszym pięknym mieście odwiedziliśmy Kids Arenę, gdzie próbowaliśmy swoich sił na ściankach wspinaczkowych. Dla niektórych był to pierwszy raz i pokonywanie własnych słabości. Odwiedził nas zaprzyjaźniony Teatr Gwitacje, który zabrał nas do bajowego świata Julii i Juliana. Rozegraliśmy eliminacje do turniejów sportowych oraz mecze Dwa Ognie zawsze pamiętając o zasadach fair-play. Na zakończenie intensywnego tygodnia wyruszyliśmy w podróż do zimowego ogrodu dendrologicznego w Przelewicach, który zaskoczył nas pierwszymi wiosennymi kwiatami. Przed nami intensywny drugi tydzień, również pełen  kreatywnych zabaw muzyczno-tanecznych, kolejne potyczki sportowe, spacery dzięki, którym poznamy lepiej nasze miasto i na zakończenie wspólna dyskoteka, ale to dopiero przed nami. 

      

  • Logowanie

 • Librus Synergia
 • Znajdziesz naszą szkołę również na: