• Warsztaty zdobienia pierników

19.12.2023

Nowa galeria Warsztaty zdobienia pierników została dodana do albumu fotograficznego

Święta tuż, tuż. 12 grudnia dzieci wzięły udział w Warsztatach Zdobienia Pierników. Przedszkolaki dowiedziały się jak można ozdobić pierniki. Pyszny, kolorowy lukier smakował wszystkim.Każde dziecko otrzymało zestaw pierników i lukier zapakowany w woreczki. Ozdabianie pierników przebiegało w atmosferze skupienia i pełnego zaangażowania. To była świetna zabawa !

• Talenciaki

15.12.2023

Dotarły do nas pierwsze nagrody za udział w akcji Talenciaków Lidla. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali talenciaki na naszą szkołę.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

08.12.2023

11.12.2023r. w godz. 16.00-17.30 w budynku B Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się ,,Jarmark Bożonarodzeniowy". W tym dniu klasy I-VIII wspólnie z wychowawcami organizują stoiska, na których będą sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne (np. stroiki, bombki, choinki, ciasta, pierniki itp.).Ozdoby uczniowie przygotowują w domu i przynoszą do szkoły w ustalonym przez wychowawcę terminie.

Zachęcamy cała Społeczność szkolną do czynnego włączenia się w organizację jarmarku i życzymy udanych bożonarodzeniowych pomysłów!

Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców, Dziadków i rodzeństwo do świątecznej kawiarenki na pyszne słodkości pachnące świętami.

• Mikołajki u Sówek

08.12.2023

Nowa galeria Mikołajki u Sówek została dodana do albumu fotograficznego

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty” 4 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca.

• Mikołajki u Misiów

Nowa galeria Mikołajki u Misiów została dodana do albumu fotograficznego

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty” Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! Dziękujemy za wszystkie wspaniałości i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

Nowa galeria Dzień Pluszowego Misia została dodana do albumu fotograficznego

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

21.11.2023

Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

W poniedziałek 20.11.2023 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się także to akcji edukacyjnej . Tego dnia na terenie szkoły podejmowane będą akcje promujące prawa dziecka. W czasie lekcji podejmowane będą tematy dotyczące praw dziecka, tak aby uczniowie mieli szanse poznać swoje prawa. W klasie 4b uczniowie stworzyli piękne plakaty dotyczące swoich praw.

• Kasztanowa Akcja

16.11.2023

To ponownie ABSOLUTNY rekord !!!, porównywalny z rokiem 2022 (który zamknęliśmy wynikiem nieco ponad 32 ton). Ta ilość z zeszłego roku wydawała się być niewyobrażalna, tymczasem kolejny rok z rzędu Szczecin i okolice zostały całkowicie wyczyszczone z kasztanów. Jak co roku zaskakujecie nas swoim wyjątkowym zaangażowaniem w tą Akcję. :)

W tym roku pomagała nam piękna słoneczna jesienna, wręcz letnia, pogoda. Fakt, że jesień była dość sucha sprawił, że oprócz tak dużej finalnej wagi, objętościowo kasztanów było znacznie więcej, niż w latach ubiegłych (były suche i dużo lżejsze niż zwykle). W sumie pojechało aż 15 transportów.
          To oznacza, że każdy z Was podarował nam w tym roku dużo większy wysiłek fizyczny w stosunku
          do wagi zebranych kasztanów. Dziękujemy, że te ciepłe słoneczne dni zdecydowaliście się spędzić
          w parkach na treningu „schylania się” i „kucania”.

Kasztanowa Akcja - Podziękowanie

Nasza Szkoła przekazała 470kg kasztanów.

Dziękujemy Wszystkim za wyjątkowe zaangażowanie :)

• Dzień Zdrowego Śniadania

Nowa galeria Dzień Zdrowego Śniadania została dodana do albumu fotograficznego

8 listopada 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem akcji jest promowanie wśród najmłodszych dobrych nawyków żywieniowych i zachęcanie do spożywania regularnie tego pierwszego posiłku. Było smacznie, zdrowo i pomysłowo. Pyszne śniadania były przygotowywane przy pomocy narzędzi z pracowni Laboratoriów przyszłości.