• Tydzień w przebraniach

     04.05.2023

     Nowa galeria Tydzień w przebraniach została dodana do albumu fotograficznego

     Dziewczęta z klasy 8a zorganizowały i zachęcały do przebierania się w różne stroje przez cały tydzień. Lata 70', dzień Barbie, dzień w piżamach, lata 00'. Miało to na celu pobudzić wyobraźnię uczniów oraz dostarczyć więcej niż zwykle radości z przebywania w szkole.

    • Rekrutacja do klasy I na rok szkolny 2023/2024

     11.04.2023

     Szanowni Rodzice

     Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 12.04.2023 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach 13.04.2023 r. - 14.04.2023 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.

     Nie ma konieczności potwierdzania woli przyjęcia w przypadku, gdy rodzic wybrał tylko i wyłącznie szkołę obwodową, czyli zgłosił dziecko do szkoły obwodowej.

    • Darmowy kiermasz książek - Bookcrosing

     31.03.2023

     Zapraszamy wszystkich uczniów z rodzicami/opiekunami i rodzeństwem

     na „Bookcrossing - darmowy kiermasz książek w SP 3”.

     Jak to działa?

     Przejrzyjcie razem książki, które macie w domu, a których już nie czytacie. U Was stoją na regałach, a komuś mogą sprawić radość. Przynieście wybrane książki do szkoły na kiermasz w czwartek 20 kwietnia 2023 roku. Będziemy na Was czekać w holu szkoły (budynek B) od godziny 17:00 do 18:30. Odłóżcie książki, których już nie chcecie na oznaczone stoły i wybierzcie sobie coś nowego dla siebie, za darmo. Za każdą książkę przyniesioną do szkoły na kiermasz, możecie zabrać do domu jedną wybraną, położoną na stole przez innych uczestników. Jeśli przyniesiesz 3 książki, możesz także zabrać ze sobą 3.
     Życzymy Wam dobrej zabawy 😊

     Czego nie przynosimy?

     Przyniesione z domu książki nie mogą być w żaden sposób zniszczone, ubrudzone, a ich strony podarte lub porysowane. Szanujmy siebie nawzajem, dzielmy się tym, co sami chcielibyśmy dostać. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem akcji, dostępnym na stronie internetowej szkoły.

     Co się stanie z książkami, których nikt nie wybierze?

     Książki, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną przyjęte przez szkolną Radę Rodziców. Część z nich trafi na nowy regał do Bookcrossingu, który będzie założony pod patronatem szkolnej Biblioteki. Pozostałe książki przekażemy do odsprzedaży, która zasili konto RR.

     Mam książkę do oddania, a nie będzie mnie na kiermaszu…

     Jeżeli podoba Ci się ta akcja, ale nie możesz w niej wziąć udziału (np. masz zajęcia pozalekcyjne w tych godzinach), nadal możesz przekazać książki, których nie czytasz.
     Od poniedziałku 17 kwietnia umieścimy w holu szkoły oznaczony karton – możesz do niego włożyć swoje książki. Sprawią radość innym uczestnikom, znajdą nowy dom 😊

     Do zobaczenia,

     Szkolna Rada Rodziców w SP 3

     Regulamin kiermaszu książek - Bookcrossing

    • Ile waży astronauta? - Labolatoria Przyszłości

     28.02.2023

     Drugi semestr przynosi w naszym szkolnym kole drukarzy 3D finalizację projektu: Ile waży astronauta. Projekt jest rozwinięciem książki Przemysława Rudzia, gdańskiego muzyka i popularyzatora nauki, a jednocześnie pracownika Polskiej Agencji Kosmicznej. Nasi uczniowie przygotowali iście kosmiczne wydruki pogłębiając w ten sposób swoją wiedzę z zakresu druku 3D oraz fizyki i astronautyki. Projekt został zrealizowany pod okiem pana Waldemara Dylewskiego, nauczyciela informatyki w naszej szkole.

    • Godzina dla Ziemi z WWF

     20.02.2023

      

     W tym roku Godzina dla Ziemi WWF przypada 26 marcao 20:30, kiedy to na 60 minut w symbolicznym geście troski o planetę rzesze ludzi, miast i instytucji wygaszą światła pod hasłem „Razem dla planety”. To już 15. edycja tej akcji w Polsce, a 16. na świecie. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

     Razem zgaśmy światło dla planety!

     Razem dla planety


     Jednego dnia o tej samej godzinie czasu lokalnego – w tym roku jest to sobota, 26 marca, godzina 20:30 – cały świat symbolicznie gasi światło. Ludzie wyłączają je w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów. Jeśli wierzysz, że rozwiązanie problemów środowiska naturalnego jest możliwe, gdy tylko zjednoczymy nasze działania, dołącz do Godziny dla Ziemi WWF. Niezależnie od poglądów, sympatii czy upodobań, do Godziny dla Ziemi WWF może dołączyć każdy!


     Po co mam gasić światło?


     Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.
     Ochrona mórz i oceanów, które zajmują 70% powierzchni Ziemi, jest naszym obowiązkiem. Stanowią one bogaty rezerwuar różnorodności biologicznej - wiele morskich gatunków nie jest jeszcze poznanych, a nawet odkrytych. Oceany produkują ponad połowę wytwarzanego tlenu na Ziemi i pochłaniają nadmiar dwutlenku węgla. Musimy więc o nie dbać, zarówno dla naturalnego bogactwa i piękna tych ekosystemów, jak i dla samych siebie – tak jak dbamy o własne zdrowie – mówi Andrzej Ginalski, starszy specjalista ds. ochrony ekosystemów morskich WWF.
     Godzina dla Ziemi odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.

     Obszary chronione – parki narodowe, obszary dzikiej przyrody, obszary chronione przez społeczności, rezerwaty przyrody itd. – są podstawą ochrony różnorodności biologicznej, a jednocześnie przyczyniają się do utrzymania dobrostanu ludzi. Obszary chronione są fundamentem działań na rzecz ochrony przyrody i tzw. usług ekosystemowych, które nam zapewnia – żywności, zaopatrzenia w czystą wodę, leków i ochrony przed skutkami klęsk żywiołowych. Coraz częściej dostrzega się również ich rolę we wspieraniu łagodzenia zmiany klimatu i przystosowania się do niej. – mówi Tomasz Pezold Knežević, Starszy specjalista ds. ochrony przyrody WWF, ekspert IUCN, WCPA

     Zdajemy sobie sprawę z tego, że zgaszenie światła na godzinę nie powstrzyma nadmiernej emisji gazów cieplarnianych ani zmiany klimatu. Nie taki jest cel tej akcji. Godzina dla Ziemi WWF ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań. Żeby coś zmienić, musimy przyjrzeć się naszym nawykom, ale też rządy wszystkich krajów świata muszą podjąć decyzje na poziomie systemowym, aby ograniczyć degradację środowiska i zredukować emisję gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmiany klimatu.

     Wykorzystanie paliw kopalnych jest głównym źródłem gazów cieplarnianych w atmosferze i przyczyną ogrzewania się Ziemi – a także ważnym motywem konfliktów międzynarodowych. Jeżeli nie zatrzymamy wzrostu średniej temperatury na poziomie 2◦C, zmiany klimatyczne spowodują napięcia i konflikty związane z dostarczaniem wody. Miliony ludzi będą zmuszone do migracji z powodu susz lub podniesienia się poziomu morza. Możemy tego uniknąć, jeśli większość państw zrezygnuje z paliw kopalnych, zastępując je lokalnymi źródłami energii odnawialnej, opartymi na energii wiatru i słońca. Z ropy i gazu możemy zrezygnować – z wody nie. – mówi Mikołaj Troczyński, starszy specjalista ds. odnawialnych źródeł energii.

     16 lat Godziny dla Ziemi WWF


     Godzina dla Ziemi w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. W 2007 roku po raz pierwszy w Sydney w ponad 2 milionach domów wyłączono światło na godzinę. Od tego czasu z roku na rok akcja WWF nabiera rozmachu i rozlewa się na cały świat. W Godzinie dla Ziemi biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na całym świecie, także w Polsce. W poprzednich edycjach na całym świecie aż 10 400 zabytków i pomników nie było oświetlonych przez 60 minut.

     W Polsce w poprzednich latach w akcji brało udział blisko 100 miast, a wygasały takie obiekty jak Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria
     Prezydenta RP. Od lat Godzina dla Ziemi WWF odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta M. St. Warszawy, tak jak i w tym roku.

     Do udziału w tej edycji zadeklarowało się już ponad 100 miast, obiektów i instytucji. Do Godziny dla Ziemi WWF dołączą takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Opole, Łódź, Poznań czy Słupsk. Wygaszony zostanie m.in.
      Pałac Kultury i Nauki,
      Most Śląsko-Dąbrowski w Warszawie,
      Pałac Prezydencki,
      Ministerstwo Finansów,
      Kancelarie Sejmu i Senatu,
      PGE Narodowy w Warszawie,
      Ergo Arena w Gdańsku,
      Teatr Wielki w Łodzi,
      Muzeum Częstochowskie,
      Ratusz w Świebodzinie,
      Sukiennice w Krakowie,
      Zamek Królewski w Warszawie,
      Stary Browar w Poznaniu,
      Bonarka City Center w Krakowie,
      czy Uniwersytety i Politechniki w wielu miastach.

  • Logowanie

 • Librus Synergia
 • Znajdziesz naszą szkołę również na: