• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     27.08.2021

      

     Harmonogram:

     Budynek B:

     Kl. IA i IB godz. 10.00 sala gimnastyczna, po apelu klasy I udają się do sal lekcyjnych 

     IA - s. 30

     IB - s. 31

     IIA - 09.00 s. 39

     IIB - 09.30 s. 39 

     IIIA - 09.00 s. 31 

     IIIB - 09.30 s. 31

     IVA - 09.00 s. 06

     IVB - 09.30 s. 37

     VA - 09.00 s. 44

     VB - 09.00 s.07

     Budynek A:

     VIA - 09.30 s.10

     VIIA - 09.30 s.16

     VIIB - 09.30 s.19

     VIIC - 09.00 s.18

     VIID - 09.30 s. 8

     VIIIA - 09.00 s.25

     VIIIB - 09.00 s.15

     VIIIC - 09.00 s. 24

      

      

      

      

    • Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

     09.07.2021

     Zapraszamy nowych przedszkolaków na zajęcia adaptacyjne

      

     Szanowni Rodzice,

     serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2021r. rozpoczną edukację przedszkolną na zajęcia adaptacyjne w dniach 30-31 sierpnia w godzinach 09.00-11.00.

     Zajęcia w każdej grupie prowadzą panie nauczycielki, które już dziś czekają by poznać każdego z Was. 

     Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych ułatwi przyszłym przedszkolakom spokojną adaptację, poznanie towarzyszy zabaw oraz zaprzyjaźnienie się z paniami. Do zobaczenia 😊

      

     Rady na okres adaptacji:

     •  Nie stresuj się. Twoje uczucia szybko zostaną odczytane przez dziecko. Jeśli nie panujesz nad tym, wyślij na zajęcia adaptacyjne malucha z babcią, ciocią lub inną zaprzyjaźnioną osobą.
     • Zachęcaj malucha do brania udziału w zajęciach.
     • Po zajęciach w przedszkolu bawcie się podobnie w domu: układajcie klocki, lepcie z plasteliny, malujcie.
     • Jeśli maluch nie chce opowiadać o przedszkolu, nie wypytuj. Nic na siłę. Dziecko z czasem samo się otworzy.
     • Zaufaj nauczycielce. Słuchaj, co mówi i współpracuj. W ten sposób okres adaptacyjny minie w dobrej atmosferze.
     • Na początku, jeśli masz taką możliwość skróć czas pobytu dziecka w przedszkolu, zabieraj go trochę wcześniej, np. po obiedzie i stopniowo wydłużaj pobyt dziecka, a po przyjściu po nie, witaj je z uśmiechem.
     • Można spróbować dziecko przyprowadzać wcześniej do przedszkola, kiedy jest mało dzieci, żeby miało czas poznać miejsce, ale również żeby nauczyciel mógł mu poświęcić więcej uwagi.
     • Dziecko powinno wiedzieć, że chodzenie do przedszkola nie jest pewną formą atrakcji, ale codziennością. Trzeba zachować w tym temacie stanowczość i konsekwencję. Jeśli maluch wyczuje wahanie, na pewno szybko to wykorzysta i będzie próbować postawić na swoim, co często oznacza pozostanie w domu.
     • Istotne jest również, żeby  nie dopuścić do sytuacji, szczególnie w tych pierwszych dniach, kiedy to dziecko w przedszkolu zostanie, jako jedyne, bo inne dzieci pójdą już do domu. Taka sytuacja rodzi w dzieciach lęk, że rodzic o nich zapomniał i już nie przyjdzie. Konkretnie umów się z dzieckiem, kiedy po nie przyjdziesz. Ważne, żeby dotrzymywać umowy.
     • Jeśli pojawią się wątpliwości, porozmawiaj z nauczycielką. Jednak najlepiej nie przy dziecku.
     • Często przytulaj dziecko, rozmawiaj, obdarzaj uwagą, bądź blisko i wykaż zrozumienie.

     Tego nie należy robić. Unikaj błędów!

     Niektóre Twoje zachowania, choć intuicyjne i wynikające z dobrej woli, mogą zaburzyć proces adaptacji albo nawet zniszczyć to, co udało się osiągnąć do tej pory. O to, czego nie powinnaś robić.

     • Nie znikaj bez pożegnania. Twoje dziecko może odnieść wrażenie, że je porzuciłaś!
     • Nie zaglądaj do sali po pożegnaniu. W ten sposób tylko utrudnisz dziecku rozpoczęcie dnia. Może się nawet zdarzyć, że pożegnanie było całkiem spokojne, ale poprzez taki Twój mały gest dziecko nagle zacznie płakać.
     • Nie kłam (,,będę w szatni", ,,wychodzę tylko na chwilkę"). Dziecko przestanie ci ufać i wszystko stanie się jeszcze trudniejsze.
     • Nie ulegaj, gdy dziecko płacze. Jeśli zmienisz zdanie i powiesz ,,No dobrze, masz dziś gorszy dzień, wracamy" - to uwierz, Twoja pociecha nie odbierze tego jako wyjątek. Raczej zrozumie, że jednak jest inna opcja, więc warto płakać, nawet bardzo długo.
     • Nie nagradzaj i nie przekupuj. Nie tędy droga. Jeśli malec chwali się, że nie płakał, powiedz lepiej - ,,Brawo, kochanie! Przedszkole tak naprawdę jest miłe, prawda?"
     • Nie zawstydzaj i nie porównuj. To jest Twoje dziecko, które jest wyjątkowe. Nie porównuj do Zuzi, Pawełka albo Zosi - ono nie poczuje się przez to zmobilizowane, ale raczej upokorzone. Nie mów też ,,Taka duża dziewczynka, a płacze" i nie pozwalaj innym na zawstydzanie Twojego dziecka.

     Jeśli tylko będzie trzymać się tych reguł, proces adaptacji nie powinien trwać dłużej, niż kilka tygodni. I potem jedyne, co zobaczycie, to radosne dziecko, które szybko daje buziaka, bo koniecznie musi biec do swoich kolegów. 

    • Świadczenie z programu "Dobry Start"

     02.07.2021

     Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy.

     Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

     Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

     Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

     Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

     Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Jeśli ktoś jeszcze nie ma rachunku, a chce wnioskować o tzw. 300 plus, powinien go założyć.

     Infolinia w Oddziale w Szczecinie dla programu Dobry start 300+: 91 459 65 33  lub 91 81 01 531   

    • Dzień ojca w świetlicy szkolnej

     24.06.2021

     Tata to bohater domu

     Wszystko umie on naprawić

     Nie poskarży się nikomu

     Sam z awarią się rozprawi

     Sklei kubek, zszyje buty,

     Da zabawce życie nowe

     I uszczelni kran zepsuty...

     Skręci, złoży... i gotowe!

     Niech nasz Tata - rączka złota

     Sił ma mnóstwo i zręczności!

     Niech się trzyma go ochota

     I entuzjazm w szczególności!

     Żyj nam Tato długie lata

     Bądź radosny i szczęśliwy

     Bo wspaniały z Ciebie TATA - 

     Zuch! Bohater nasz prawdziwy!!

    • Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

     21.06.2021

     PODRĘCZNIKI:

     Wielka Przygoda wydawnictwa Nowa Era jest darmowym podręcznikiem dla pierwszoklasistów

     W edukacji wczesnoszkolnej warunkiem postępów w nauce jest odpowiedni rozwój emocjonalno-społeczny dziecka i jego motywacja. Chodzi o to, by dziecko chciało pracować i podejmować wyzwania.

     Seria Wielka Przygoda to rozwiązania dostosowane do potrzeb współczesnego ucznia i oczekiwań nauczyciela – progresywna struktura, angażująca matematyka i walory literackie tekstów pomogą skutecznie przygotować uczniów do wyzwań w klasie 4. Zastosowane zostały praktyczne i ciekawe rozwiązania w podręcznikach oraz wsparcie w obudowie dydaktycznej. Materiał zawarty w podręcznikach umożliwia uczniom budowanie własnej wiedzy poprzez zdobywanie nowych doświadczeń, okazje do stawiania hipotez czy możliwość dociekania.

     • Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności: czytanie sylab oraz wyrazów, czytanie prostego tekstu z poznanych liter z kolorystycznym podziałem na sylaby, czytanie trudniejszego tekstu z poznanych liter oraz czytanie tekstu z literami jeszcze niewprowadzonymi.
     • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.
     • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.
     • Stopniowo i okazjonalnie wprowadza ucznia w świat nauki o języku.  
     • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
     • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.
     • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – W świecie przyrodyW laboratoriumŚwiat jest ciekawy!
     • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.
     • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.
     • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.
     • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.
     • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
     • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”.
     • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

      

     Podręcznik zintegrowany Wielka Przygoda

      

     Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych  „Wielka Przygoda” wyd. Nowa Era uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece i otrzymają je po 1 września 2021r. Otrzymane podręczniki trzeba będzie obłożyć w przeźroczystą okładkę (bez taśmy klejącej) oraz podpisać. Po realizacji materiału zawartego w podręcznikach zwracamy książki do biblioteki szkolnej.

     PRZYBORY:

     • piórnik: 2 miękkie ołówki, kredki ołówkowe, kredki bambino, klej w sztyfcie – 4 szt. (np: Magic, Profice, Glue Stick), nożyczki o zaokrąglonych ”bezpiecznych końcach”, linijka max. 15 cm, temperówka, dobrej jakości gumka do ścierania.
     • teczka na gumkę A4
     • zeszyt w kratkę ok. 4 szt.

     Ponadto:

     • strój gimnastyczny: biała koszulka bez nadruków, sportowe krótkie spodenki, obuwie sportowe typu „halówki” (najlepiej wiązane, dobrze trzymające stopę na białej lub jasnej podeszwie);
     • obuwie zamienne, worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe). 

     Uwaga! Koszulki, spodenki, buty i worki  powinny być podpisane.

     ŚWIETLICA SZKOLNA

     • Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7.00 – 17.00.
     • Świetlica jest przeznaczona w pierwszej kolejności dla dzieci rodziców pracujących. W świetlicy mogą przebywać dzieci oczekujące na obiady oraz na inne zajęcia dodatkowe.
     • Rodzice odbierają dzieci za pomocą interkomu ze świetlicy szkolnej. Odbierać dzieci mogą również inne osoby wskazane na piśmie (w karcie zapisu, w zeszycie informacji lub na dodatkowej kartce). Dziecko może samo wracać do domu za zgodą rodziców (taka zgoda powinna być wyrażona w karcie zapisu).
     • Wychowawcy powinni być poinformowani o każdej zmianie w odbiorze dziecka.
     • Świetlica pracuje według tygodniowych tematów, opracowanych przez wychowawców (jest to zgodne z porami roku oraz przypadającymi świętami).
     • W świetlicy organizowane są różne konkursy. Kiedy jest sprzyjająca pogoda dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.
    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     17.06.2021

     dnia 25 czerwca 2021r. wg harmonogramu

      

     Klasa IIIA godz. 09.00 sala 30 bud. B

     Klasa IIIB godz.10.30 sala 30 bud. B

     Klasa IIA godz. 09.00 sala 31 bud. B

     Klasa IIB godz. 10.00 sala 31 bud. B

     Klasa IA godz. 09.00 sala 39 bud. B

     Klasa IB godz. 10.00 sala 39 bud. B

      

     Klasa VIIIA i VIIIB godz. 11.00 sala gimnastyczna

     Klasa VIIA godz. 09.30 sala 25 bud. A

     Klasa VIIB godz. 09.30 sala 15 bud. A

     Klasa VIIC godz. 09.30 sala 24 bud. A

     Klasa VI A godz. 09.00 sala 16 bud.A

     Klasa VIB godz. 09.00 sala 18 bud. A

     Klasa VIC godz. 09.00 sala 08 bud. A

     Klasa VID godz. 09.00 sala 06 bud. B

     Klasa VA godz. 09.00 sala 37 bud. B

     Klasa IVA godz. 10.00 sala 44 bud. B

     Klasa IVB godz. 10.00 sala 07 bud. B

    • Szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci od lat 12

     07.06.2021

     Szanowni Państwo,

     Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. 

     7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Zasady zapisywania 12-latków i starszych dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19 będą takie same jak zasady zapisywania 16-latków. Rodzice będą więc mogli zapisywać dzieci na szczepienia na wszystkie dostępne dotąd sposoby:

     • telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989
     • wysyłając SMS-a na numer 880 333 333
     • poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta
     • w punkcie szczepień.
    • Lekcja o pszczołach

     01.06.2021

     Nowa galeria Lekcja o pszczołach została dodana do albumu fotograficznego

     W naszym przedszkolu gościliśmy pana, który jest zawodowym żołnierzem, a w czasie wolnym zajmuje się pszczołami. Przybliżył przedszkolakom, na czym polega praca w wojsku, a następnie opowiedział dzieciom , czym na co dzień zajmują się pracowite pszczoły. Dzieci razem z panem pszczelarzem odkrywały tajemnice kryjące się w ulu, na kwietnej łące i w niebieskich przestworzach. Zobaczyły prawdziwe pszczoły, powąchały naturalny pszczeli wosk i przymierzyły specjalny pszczelarski strój.

    • Płatność za obiady w miesiącu Czerwiec 2021 r.

     28.05.2021

     Płatność za obiady w miesiącu

     Czerwiec 2021 r.

     Opłata za obiady:

     16 dni x 5,00 = 80,00 zł

      DZIEŃ 4 CZERWCA JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

     NIE WLICZONE W ODPŁATNOŚĆ

     Obiady wydawane będą od dnia 01.06.br. do 24.06.2021r. (wtorku)

     PROSZĘ O ODLICZENIE NADPŁAT RODZICÓW UCZNIÓW

      KLAS I,II,III,IV, (ODPISY ZA DNI 25,26,27 MAJA br. )

     PRZYPOMINAM :

     Zgłaszanie nieobecności dzieci na obiadach leży po stronie rodziców

     Zapłaty przelewem należy dokonać do dnia 02 CZERWCA 2021r.

     obiady będą wydawane tylko osoba za które będzie opłacone

     Nr konta: 80 1020 4795 0000 9302 0278 5236

     W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.

    • Bieg po zdrowie

     20.05.2021

     Bieg po zdrowie to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

     19 maja uczniowie naszej szkoły z klasy IVa wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego ,,Bieg po zdrowie. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz zapobieganie zjawisku sięgania po papierosy przez młodych  ludzi.

     Koordynator Promocji Zdrowia Sp3

  • Logowanie

 • Librus Synergia
 • Znajdziesz naszą szkołę również na: