• Wiosna na wesoło

• 16.02.2021 12:57
      • Witamy Was po Świętach!

Mamy nadzieję, że minęły one Wam w zdrowej, spokojnej i radosnej atmosferze.

Przygotowałyśmy Wam nowy zestaw twórczych zajęć.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!

• Proponujemy Wam:
        1) porcję zabaw indywidualnych,
        2) porcję zabaw wspólnych.

Zachęcamy wszystkich do zaglądania na nasza stronę.

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu na adres: amelka-03@wp.pl.

Wychowawczynie Świetlicy

1) Zabawy indywidualne

Na początek zachęcamy Was do aktywności fizycznej.

A więc kręcimy kołem, sprawdzamy co wypadnie, a następnie wykonujemy to ćwiczenie.

W prawym menu wybierz opcję „Ruletka”, a następnie zakręć kołem > Lubimy się ruszać!

A teraz trochę wytchnienia, ale w podobnym „klimacie sportowym”. Poszukajcie ukryte słowa.

W prawym menu wybierz opcję „Znajdź słowo”, a następnie poszukaj słowo > Ruletka!

A teraz proponujemy ciekawą pracę plastyczną, związaną z symboliką wiosenną, czyli „Bocian i żaba”.

Przejdź do pracy plastycznej > Wiosenne inspiracje dla dzieci - bociany.

Zachęcamy również do lektury wierszy o wiośnie.

Jeszcze kilka zagadek w klimacie wiosennym.

2) Zabawy wspólne

Mamy jeszcze dla Was kilka ciekawych zabaw, do których będziecie mogli zaprosić Waszą rodzinę.

Przedmiot na literę…

Ktoś z rodziny wybiera sobie jakąś rzecz w pokoju, następnie mówi głośno: „Mój przedmiot zaczyna się na literę...”. Inni zgadują, o jaki przedmiot chodzi. Jeśli nie zgadną w ciągu trzech minut, trzeba podać drugą literę tego słowa. Kiedy zostanie odgadnięte, zaczyna kolejna osoba.

To, co widzę

Rozglądamy się i mówimy: „To, co widzę, jest (okrągłe, drewniane, ciężkie...) i służy do...”. Ten, komu zadajemy zagadkę, zgaduje. Możemy się tak bawić w większym gronie lub tylko we dwójkę.

Ja widzę - ty szukasz

Też można się bawić wszędzie. Ktoś mówi: „Widzę coś, czego nie widzicie - i to jest w paski”. Inni rozglądają się i szukają przedmiotu w paski. Kto wskaże  szukany przedmiot, może teraz powiedzieć: „Widzę coś, czego nie widzicie - i to jest ...”.