• Informacje dla uczniów korzystających z biblioteki

• 23.02.2024 08:19
      • Biblioteka - procedura działalności w czasie pandemii.

• REGULAMIN PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W SZCZECINIE W CZASIE EPIDEMII COVID-19 OBOWIĄZUJĄCY OD 1 WRZEŚNIA 2020r.

1. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej zgodnie z godzinami zamieszczonymi na drzwiach.
        2. Uczeń przed wejściem do biblioteki dezynfekuje ręce.
        3. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość- rekomendowane są 2m, minimum 1,5m.
        4. Zapewnia się, w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia- co godzinę.
        5. Regularnie czyszczone są powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, blaty, oparcia krzeseł.
        6. Przed wejściem, umieszczona jest informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających (10 osób), mogących przebywać w czytelni szkolnej. Jednocześnie w wypożyczalni może przebywać 2 uczniów, pozostających względem siebie w odległości 1,5m.
        7. Uczniowie oczekujący pod biblioteką zachowują między sobą bezpieczną odległość 1,5m- 2m.
        8. Biblioteka udostępnia swoje zbiory z ograniczonym dostępem do półek-książki i inne materiał podaje i odbiera wyłącznie bibliotekarz.
        9. Zwracane książki odkładane są na wyznaczone miejsce. Odizolowane egzemplarze   oznaczone są datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania na minimum 2 dni.