• Granty w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego dla klas IV-VIII oraz VII-VIII

• 21.09.2021 08:29
      • Zaczynamy w naszej szkole realizację grantów w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego dla dwóch grup z klas 4-8 i 7-8.  Prace naszych kół informatycznych potrwają do końca maja. Nasi uczniowie będą zajmować się na nich programowaniem w takich językach jak Scratch, C++ i Python oraz robotyką.

• Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów. Między innymi poprzez start w zawodach algotymicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, uczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach kół informatycznych mają nie tylko możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów ale również szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Zawody organizowane dla zespołów, będą miały charakter lokalny (on-line) z uwzględnieniem uczestnictwa w kolejnych etapach konkursów, począwszy od regionalnego po najwyższe rangą zawody ogólnopolskie, organizowane przez Politechnikę Łódzką.

Oba granty prowadzi pan Waldemar Dylewski.