• Dzień Przyjaciela

• 16.02.2021 12:44
      • Witamy Was!

Przyjaciel to człowiek, który wie wszystko o tobie i wciąż cię lubi. - Elbert Hubbard

Niedawno obchodziliśmy Dzień Przyjaciela. Jest to jedno z najbardziej przyjemnych świąt w kalendarzu, w ramach którego możemy podziękować swoim bliskim i znajomym za to, że są przy nas, wspierają nas i nam pomagają.

Kim jest przyjaciel? To osoba, dla której jesteśmy cenniejsi niż największe skarby.

To również osoba, która dostrzega w nas to, czego my sami często nie zauważamy.

Przyjaciel, mimo przeciwności losu, zawsze jest o każdej porze dnia i nocy. Mimo dzielącej odległości, potrafi doskonale wczuć się w sytuację i wykazać zrozumienie.

Zapraszamy do udziału w przygotowanych zajęciach!

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu na adres: amelka-03@wp.pl.

Wychowawczynie Świetlicy

• 1) Na początek zachęcamy do obejrzenia prezentacji muzycznej pt. „Kto to jest przyjaciel?”.

2) Nie tylko człowiek może być najlepszym przyjacielem. Wysłuchajcie audiobooka pt. „Najlepszy Przyjaciel”, a dowiecie się, kto jeszcze może nim być.

3) A teraz posłuchajcie pięknej piosenki o sile przyjaźni pt. „Mam przyjaciela”.

4) Zapraszamy też do wzięcia udziału w interaktywnej grze o cechach przyjaźni pt. „Jaki jest dobry kolega?”.

5) A oto propozycja interaktywnej wykreślanki na temat cech przyjaciela. Kliknij ukryte słowo.

6) Proponujemy również zapoznać się z filmem edukacyjnym o przyjaźni pt. „Trzy kroki do super przyjaźni”.

7) Na koniec przesyłamy propozycje prac plastycznych, które będziecie mogli podarować w prezencie koleżance lub koledze.

Przejdź do propozycji nr 1 > Mini kwiatowy ogród

Przejdź do propozycji nr 2 > Kwiatki spirale