• Racjonalne odżywianie oraz aktywność fizyczna

• 16.02.2021 12:52
      • Witamy Was!

Racjonalne odżywianie oraz aktywność fizyczna może przyczyniać się do lepszej realizacji potrzeb oraz wpływa na aspiracje wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Pozostajemy w klimacie zajęć zachęcających do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu na adres: amelka-03@wp.pl.

Wychowawczynie Świetlicy

• 1) Na początek proponujemy zabawy ruchowe z Pipi.

Obejrzyj film > Zabawy ruchowe z Pipi i Scooby

2) Następnie posłuchajcie piosenkę dla dzieci pt. „Na straganie”.

Posłuchaj piosenkę > NA STRAGANIE || DrobNutki || Piosenki DLA DZIECI

3) A teraz obejrzyjcie film edukacyjny pt. „Przygody Oli i Stasia - zbilansowana dieta dziecka”.

Obejrzyj film >Przygody Oli i Stasia #1 ߚࠚbilansowana dieta dziecka

4) Następnie proponujemy trochę wysiłku umysłowego.

Rozwiążcie poniższe zagadki:

1. Kwaśne lub słodkie. Ogonek posiada. Kiedy jest dojrzałe to na ziemię spada.
        2. Ma kształt żarówki, lecz wcale nie świeci. Gdy jest dojrzała, zjadają ją dzieci.
        3. Jest czerwony z każdej strony, barszczyk z niego też czerwony. Gruby brzuszek i ogonek mały, będzie z niego barszczyk doskonały.
        4. Dobra gotowana. Dobra i surowa. Choć nie pomarańcza, a pomarańczowa.
        5. Latem w ogrodzie wyrósł zielony, a zimą w beczce leży kiszony.
        6. Co to za piękna pani, sukienek wiele na niej, powiem wam w sekrecie, czasem z twarogiem ją jecie.
        7. Owoc żółty, dużo kwasu, trudno zjeść go bez grymasu.
        8. Nie pomylisz go z ogórkiem, bo ma pomarańczową skórkę, a w dodatku z każdej strony jest okrągły i czerwony.
        9. Skórka fioletowa, a miąższ pod nią złoty. Smakuje wybornie, wszyscy wiemy o tym.
        10. To dobrze znana roślina strączkowa, może być „jaśkiem” lub szparagowa.
        11. Ząbki ostre, ząbki białe. Na przyprawę doskonałe.

5) Na koniec zachęcamy do wykonania dwóch prac plastycznych.

• „Talerzyk zdrowia”:

Sposób wykonania: Na papierowy talerzyk lub wycięte koło naklejcie „zdrowe” produkty wycięte z gazet lub je narysujcie albo zróbcie z plasteliny.

• „Owoc”:

Sposób wykonania: Naszkicuj duże jabłko lub marchewkę i wyklej je kuleczkami z bibuły lub kawałeczkami z papieru kolorowego (wydzieranka).