• Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• 16.02.2021 12:53
      • Witamy Was!

„Po to jest biblioteka, po to ma się książki w domu, by móc w każdej chwili, odnowić zapomniany sen” (Patrick Suskind)

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja - począwszy od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek składamy wszystkim bibliotekarkom oraz bibliotekarzom serdeczne życzenia radości oraz sukcesów w pracy i w życiu prywatnym.

Was Drogie Dzieci, zachęcamy do wzięcia udziału w proponowanych przez nas zajęciach.

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu na adres: amelka-03@wp.pl.

Wychowawczynie Świetlicy

• 1) Na początek zastanówcie się - dlaczego warto czytać książki?

Następnie posłuchajcie piosenkę wykonaną przez dzieci o czytaniu.

Posłuchaj piosenkę > Piosenki dla dzieci - Czytaj wiele

2) A teraz obejrzyjcie krótką prezentację o korzyściach płynących z czytania książek.

Obejrzyj prezentację > Dlaczego warto czytać książki?

3) Zachęcamy również do wykonania poniższych prac plastycznych.

• Proponujemy wykonać ilustrację swojej ulubionej książki bądź bohatera, którą podzielisz się z nami po powrocie do szkoły.
        • Następną naszą propozycją jest stworzenie swojej własnej zakładki do książki. Z pewnością macie wiele różnych pomysłów. Liczymy na Was!

Podsyłamy dwie propozycje, z których możecie skorzystać:

Przejdź do pierwszej instrukcji > Jak zrobić zakładkę do książki z papieru?

Przejdź do drugiej instrukcji > Serce Origami - zakładka do książki

4) Na koniec proponujemy Wam zabawę akronimami, czyli skrótowcami.

To świetny sposób na zacieśnianie więzi rodzinnych i poznawanie siebie nawzajem. Wystarczy od każdej kolejnej litery imienia danej osoby utworzyć cechę jego charakteruktóra rozpoczyna się na taką właśnie literę.

Przykłady znajdziecie na stronie > Imienny akronim