• Olimpiady i konkursy

• Całoroczny konkurs fotograficzny Cztery Pory Roku w Obiektywie dla klas IV-VIII

Konkurs składa się z czterech etapów, każdy z uczestników oddaje maksymalnie 3 prace z każdego etapu. Prace na papierze fotograficznym należy dostarczyć do pana Waldemara Dylewskiego - nauczyciel informatyki.

Obowiązuje następujący grafik:

Lato: do do 22 września

Jesień: do 22 grudnia.

Zima: do 23 marca

Wiosna: do 12 czerwca

Po każdym etapie uczstnicy otrzymają punkty za każde zdjęcie. Maksymalna liczba punktów za zdjęcie wynosi 25, a minimalna 5. Po każdym etapie wszystkie zdjęcia pojawią się na szkolnej wystawie. Na zakończenie konkursu każda trójka otrzyma nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wręczenie nagród odbędzie się na apelu podsumowującym rok szkolny 2019/2020.

• Szkolna Liga Sudoku

• Wracamy ze Szkolną Ligą Sudoku!

15 września 2019r. startuje nowa edycja. Zwycięscy będą reprezentować naszą szkołę w Zachodniopomorskich Mistrzostwach Sudoku.

• Konkursy językowe

• CHECK YOUR ENGLISH 2020
          • Konkurs gramatyczno – leksykalny CHECK YOUR ENGLISH adresowany jest do uczniów klas V szkoły podstawowej, w którym uczniowie zyskują dużo pewności siebie, niezbędnej
            w codziennym życiu młodego człowieka, kształtującej jego charakter.

Nauka języka obcego jest doskonałym ćwiczeniem intelektualnym, która przynosi wymierne korzyści: ćwiczy pamięć, poprawia zdolność koncentracji, zwiększa poziom kulturalnego obycia, ale przede wszystkim pozwala spojrzeć na świat z punktu widzenia innej kultury.

Konkurs ma formę testu gramatyczno – leksykalnego jednokrotnego wyboru, składającego się z 50 pytań. Pytania konkursowe obejmują swoim zakresem podstawowe oraz ponadpodstawowe treści nauczania języka angielskiego przewidziane dla klasy V szkoły podstawowej. O zwycięstwie decyduje suma punktów uzyskanych przez uczestnika.

Celem konkursu CHECK YOUR ENGLISH jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, przybliżanie zagadnień gramatycznych, leksykalnych oraz komunikacyjnych związanych z życiem codziennym oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych.

Oba konkursy organizowane są w naszej szkole od 10 lat.

Od kilku lat SPELLING MASTER oraz CHECK YOUR ENGLISH objęte są Patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Mecenatem Prezydenta Miasta Szczecin.

Patronat honorowy obu konkursów pełni Wydawnictwo MACMILLAN.

• SPELING MASTER 2020
          • Konkurs literowania po angielsku SPELLING MASTER kierowany jest do młodszych uczniów szkoły podstawowej, tj: uczniów klas II – IV.

W trakcie trwania konkursu, na tablicy multimedialnej, dla każdego uczestnika,
            w zależności od grupy wiekowej, prezentowane jest pojedyncze słowo w języku angielskim.
            Po kilku sekundach (w zależności od długości słowa) – wyraz znika z tablicy, natomiast zawodnik ma 15 – 20 sekund na jego poprawne przeliterowanie. Słowa pochodzą
            z dostępnych podręczników do nauki języka angielskiego i obejmują takie kategorie, jak: sports, animals, food, jobs, active verbs, adjectives, body, family life, furniture, buildings etc. Podzielone są na grupy pod względem stopnia trudności: dla klas II – są to wyrazy 3-8 literowe; dla klas III – wyrazy 5-10 literowe i dla klas IV – wyrazy 7-14 literowe. Słowa nie powtarzają się. Jeśli uczestnik, w trakcie literowania, sam zauważy, że popełnił błąd, musi niezwłocznie zasygnalizować to komisji i powtórzyć całe słowo jeszcze raz. Poprawy nie traktuje się, jako błędu, jeśli uczeń zmieści się w wyznaczonym czasie. Przejęzyczenie natomiast traktowane jest, jako błąd. Jeśli ustalenie zwycięzcy będzie niemożliwe z powodu wysokiego poziomu, organizator przewiduje dogrywkę, tj: literowanie trudnych, długich słów.

Celem konkursu SPELLING MASTER jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim od najmłodszych lat, poprzez sprawdzanie w formie zabawy, umiejętności językowe w zakresie ortografii języka angielskiego.