• PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ „BIEG PO ZDROWIE”

31.01.2024

Nowa galeria PROGRAM EDUKACJI ZDROWOTNEJ „BIEG PO ZDROWIE” została dodana do albumu fotograficznego

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologiczna w Szczecinie prowadzony jest kolejny rok w naszej szkole i przeznaczony jest dla dzieci w IV klasach szkoły podstawowej. Realizujemy go podczas zajęć przyrody, wychowania fizycznego czy na lekcjach wychowawczych. W dniu 10 stycznia zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów klas 4 i 5 przez panią Izabelę Wojtal z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie.

CEL PROGRAMU: Zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów. Program angażuje nie tylko środowisko szkolne, ale i domowe uczniów: zajęcia są prowadzone metodami aktywizującymi i zróżnicowanymi uczniowie mają realny wpływ na przebieg zajęć oraz są ich aktywnymi uczestnikami Podczas zajęć dzieci dyskutują, argumentują, wymieniają się spostrzeżeniami i wynikami, co pozwala im na poszerzenie wiedzy

• Dyżur wakacyjny 2024

03.01.2024

Szanowni Rodzice,oddział przedszkolny funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wspólny wniosek dyrektora i rady rodziców.

19 grudnia 2023r. rozpoczyna się składanie zgłoszeń na dyżur wakacyjny 2024r. i potrwa do 12 stycznia 2024r. (po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane).

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły od godziny 7.30 do 15.30. Wraz ze zgłoszeniem należy złożyć oświadczenie (załącznik nr1) o pozostaniu w zatrudnieniu i niekorzystaniu z urlopów przez rodziców/opiekunów prawnych w okresie, kiedy dziecko będzie zapisane na dyżur wakacyjny, pod rygorem nieprzyjęcia na dyżur.

Terminarz:

19.12.2023-12.01.2024 – termin składania przez rodziców Karty zgłoszenia wraz z oświadczeniem na dyżur wakacyjny

15.01.2024-18.01.2024 – weryfikowanie przez dyrektora Kart zgłoszenia oraz oświadczeń

19.01.2024 godz. 15.00 – podanie przez dyrektora do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych na dyżur

24.06.2024-23.08.2024 – DYŻUR WAKACYJNY

26.08.2024-30.08.2024 – PRZERWA – obowiązująca we wszystkich placówkach przedszkolnych – przygotowanie oddziału do nowego roku szkolnego

02.09.2024 – rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025Poniżej organizacja dyżuru wakacyjnego w 2024r. oraz dokumenty do pobrania.

Dokumenty do pobrania dla rodziców/opiekunów prawnych:

03.01.2024

Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. DBI ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. W naszej szkole obchodzimy go w ramach zajęć edukacyjnych w dniach 5-9.02.2024.

szkolny koordynator DBIWaldemar Dylewski

• Warsztaty zdobienia pierników

19.12.2023

Nowa galeria Warsztaty zdobienia pierników została dodana do albumu fotograficznego

Święta tuż, tuż. 12 grudnia dzieci wzięły udział w Warsztatach Zdobienia Pierników. Przedszkolaki dowiedziały się jak można ozdobić pierniki. Pyszny, kolorowy lukier smakował wszystkim.Każde dziecko otrzymało zestaw pierników i lukier zapakowany w woreczki. Ozdabianie pierników przebiegało w atmosferze skupienia i pełnego zaangażowania. To była świetna zabawa !

• Talenciaki

15.12.2023

Dotarły do nas pierwsze nagrody za udział w akcji Talenciaków Lidla. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali talenciaki na naszą szkołę.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

08.12.2023

11.12.2023r. w godz. 16.00-17.30 w budynku B Szkoły Podstawowej nr 3 odbędzie się ,,Jarmark Bożonarodzeniowy". W tym dniu klasy I-VIII wspólnie z wychowawcami organizują stoiska, na których będą sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne (np. stroiki, bombki, choinki, ciasta, pierniki itp.).Ozdoby uczniowie przygotowują w domu i przynoszą do szkoły w ustalonym przez wychowawcę terminie.

Zachęcamy cała Społeczność szkolną do czynnego włączenia się w organizację jarmarku i życzymy udanych bożonarodzeniowych pomysłów!

Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców, Dziadków i rodzeństwo do świątecznej kawiarenki na pyszne słodkości pachnące świętami.