• Oferta szkoły

• 08.12.2022 12:22
        • Nasze motto:
          „Mów dziecku, że jest mądre, dobre, że potrafi!”
          (Janusz Korczak)

• 10.02.2021 13:55
        • 70 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W SZCZECINIE

Kronika okiem satyryka

Z licznych wspomnień spisanych przez absolwentów i emerytowanych nauczycieli wyłania się jeden wspólny epizod.
          Dwa szkolne gmachy: jeden większy – SP 10, drugi mniejszy – SP 3 przy jednym stały boisku. To nie zachęcało wcale do zgodnej koegzystencji, wręcz przeciwnie. Walki o terytorium rozgrywały się regularnie, a nasilały w okresie zimy, gdy spadł obfity śnieg. W ruch szły śnieżne pociski, nierzadko pięści, a nawet płytki PCV. Te ostatnie składowano przy wspólnym śmietniku po remoncie w SP 3. Z tego to powodu najczęściej odwiedzanym miejscem stał się gabinet pielęgniarki, a zaraz po nim kantorek pedagoga. Zaś osobą, którą systematycznie widywano w obu zwaśnionych przybytkach nauki był woźny wstawiający szyby.

• Nasz patron

• 10.02.2021 13:50
        • ,,Chciałbym, ażeby tu wpisane słowo, jeśli na wieki ma słowem pozostać, aby słów miało nieśmiertelnych postać, albo posągów piękność marmurową..."
        • Co oferuje nasza szkoła?

• 10.02.2021 12:53
          • zajęcia artystyczne: koło plastyczne, nauka gry na instrumentach muzycznych
          • zajęcia dla uczniów uzdolninych matematycznie
          • koło przyrodnicze
          • zajęcia sportowe SKS - koszykówka dla malucha
          • konkursy szkolne i ogólnopolskie
          • spotkania integracyjne z rodzicami
          • imprezy szkolne: Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, Mikołajki, potyczki sportowe, Dzień Sportu
          • udział w imprezach organizowanych na terenie Miasta Szczecin: Bezpieczny Pierwszak, Noc Naukowców, lekcje muzelane, Rajd po Szczecinie, wycieczki szkolne.