• Wracam czasowo do nauki zdalnej

• 08.04.2021 12:24
      • Do 18 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie - to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkoły wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej.

Nowe zmiany obowiązują od 10 kwietnia do 18 kwietnia.

• Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 10 kwietnia do 18 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

Ponadto w tym okresie, dla dzici klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła organizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Karta zapisu na świetlicę

Co pozostaje bez zmian do 18 kwietnia

Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie nadal pracują w zmienionych warunkach organizacyjnych zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia.

Szkoła zapewnia w oddziałach przedszkolnych opiekę wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służ porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych.

Od poniedziałku, 9 listopada 2020 roku zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII naszej szkoły. Wszystkie oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 będą funkcjonowały bez zmian.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 3 – do 29 listopada 2020 roku będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym z wykorzystaniem aplikacji MS TEAMS. Lekcje we wszystkich klasach odbywają się zgodnie z planem lekcji. Czas trwania jednostki lekcyjnej wynosi ok. 30 - 40 min.

Nauka i opieka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkole pozostaje bez zmian.

Opieka w świetlicy

Od poniedziałku, 9 listopada 2020 szkoła zapewnienia funkcjonowanie świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy szkoły.

Konsultacje dla zdających egzaminy

W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwiamy uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach. Szczegółowy plan działań przekazany zostanie przez wychowawców klas.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

Joanna Czyż