• Nauka zdalna w klasach IV-VIII

• 16.02.2021 11:49
      • Szanowni Rodzice, Nauczyciele !

Zgodnie z komunikatem z dnia 23.10.2020r. od 26 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przeszły na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek weszły w życie od soboty, 24 października i obowiązują do niedzieli, 8 listopada 2020. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych funkcjonują bez zmian.

• Podczas nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej nr 3 obowiązuje aplikacja MS TEAMS. Kody dostępu  do aplikacji  zostały przekazane wszystkim uczniom klas I-III i IV – VIII. Lekcje zdalne odbywają się według dotychczasowego planu lekcji. Rzeczywisty czas przebywania dziecka przy komputerze podczas jednostki lekcyjnej nie może przekroczyć 30 minut. Rodzice dzieci, które nie mają dostępu do komputera powinni ten fakt zgłosić wychowawcy klasy. Lekcje w trybie zdalnym są obowiązkowe i jest sprawdzana obecność. Nieobecność ucznia na lekcji należy usprawiedliwić według obowiązujących w szkole zasad.

Inne ustalenia:

• świetlica szkolna funkcjonuje według dotychczasowych godzin pracy. Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać wyłącznie dzieci klas I-III.
        • dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas I-III są wydawane posiłki  według dotychczasowego porządku.
        • dokonane opłaty za obiady w klasach IV – VIII, w zależności od rozwoju sytuacji będą przechodziły na kolejne miesiące lub nastąpi zwrot wpłaconych kwot.
        • wszelkie informacje będą przekazywane poprzez stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny Librus, aplikację MS Teams – zebrania z rodzicami.

Dyrektor Szkoły Joanna Czyż