Jesteś tutaj : Strona główna »  Oddział przedszkolny »  Wydarzenia przedszkolne
  • RODO
  • Wydarzenia przedszkolne

Dnia 19 grudnia 6 - latki zaprosiły swoich bliskich na świąteczne spotkanie. Zaśpiewały swoim rodzicom piękne świąteczne piosenki, a także wspólnie z nimi wykonały ozdoby. Wszyscy wspaniale się bawili, a wykonane ozdoby zawisły w naszej sali.

Oto fotorelacja z zajęć otwartych w grupie SOWY. Dzieci, po przedstawieniu zimowego repertuaru, ze swoimi najbliższymi wykonały piękne bałwanki i renifery.

6 grudnia dzieci z II grupy oddziału przedszkolnego obchodziły Mikołajki. Był to dzień zabaw i radości. W tym dniu nie mogło zabraknąć niezwykłego gościa. Odwiedził nas św. Mikołaj obdarowując dzieci długo wyczekiwanymi prezentami.

"Święty Mikołaju
    Na Ciebie czekamy
    Przez okno zmarznięte
    Ciągle wyglądamy

Przyjdź do nas w gościnę
    Szczerze zapraszamy
    Wierszyk Ci powiemy
    Piosenkę zaśpiewamy"

Dnia 6 grudnia dzieci z grupy I odwiedził długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj! Przedszkolaki zaśpiewały dla Niego specjalną piosenkę, a Mikołaj za cały rok starań postanowił obdarować wszystkie dzieci prezentami

W środę, 29 listopada, grupa SOWY świętowała Andrzejki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i konkursach, wyginały śmiało ciało tańcząc na gazetach, rzucały do celu. Nie mogło zabraknąć wróżenia z butów, przepowiadania zawodów oraz imion przyszłych sympatii

Dnia 24 listopada grupy przedszkolne obchodziły "Dzień Pluszowego Misia". Panie zaprosiły przedszkolaki na przedstawienie "Chory miś". Następnie dzieci bawiły się w rytmie "misiowych przebojów".

Grupa 6 - latków urządziła imieniny swoim pluszowym ulubieńcom. Zorganizowała "sklep", w którym dzieci kupowały prezenty swoim pluszowym przyjaciołom. Zajęcia w grupie 6 - latków odbyły się w oparciu o scenariusz pani Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej " Wiem, w jaki sposób kupuje się różne rzeczy. Zabawa "Święto pluszowego misia".

29 listopada grupa I przedszkolna obchodziła Andrzejki.Odbyły się wróżby przepowiadające przyszłość.Dzieci dowiedziały się m.in. kim będą w przyszłości,komu spełni się największe marzenie. Największą atrakcją było losowanie cukierków z karteczką przepowiadającą przyszły prezent😊🎁

22 listopada odbyła się najważniejsza w tym roku dla dzieci z grupy II uroczystość- PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci zaprezentowały rodzicom i Pani Dyrektor piosenki, wiersze i tańce, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po złożeniu przysięgi i przyrzeczenia, Pani Dyrektor dokonała uroczystego Aktu Pasowania oraz wręczyła przedszkolakom dyplomy. Tego dnia również, grupie II, oficjalnie nadano nazwę SOWY.

Kolejna odsłona zajęć sensorycznych w grupie I. Podczas zabaw pobudzany był zmysł dotyku, jak i czucie głębokie. Dzieci miały okazję przejść po ścieżce senorycznej zrobionej m.in. z glutka i sztucznego śniegu- co nie było łatwym zadaniem;-) Następnie ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo-ruchową podczas zabawy kaszą manną, w której "Misie" szukały kolorowych skarbów. Dużo koncentracji i uwagi wymagało również zadanie z wykorzystaniem folii bąbelkowej. Zachęcamy do galerii...