Jesteś tutaj : Strona główna »  Zajęcia dodatkowe »  Promocja zdrowia
Promocja zdrowia
ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII ZDJĘĆ - właśnie trafiły tam specjalne tablice poglądowe na temat zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia
KLIKNIJ w link
http://www.sp3.szczecin.pl/galeria,54.html


EUROPEJSKI PROGRAM   "OWOCE W SZKOLE"
realizujemy w roku szkolnym 2011/2012
w  naszej szkole:images/file/owoce_w_szkole_broszura_2011.pdfCZYM JEST EDUKACJA ZDROWOTNA?

to proces, w trakcie którego wszyscy uczą się dbać o zdrowie własne i innych, dlatego w naszej szkole koncentrujemy się na uświadamianiu związków między zdrowiem człowieka a jego stylem życia oraz środowiskiem fizycznym i społecznym.

PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA realizujemy od września 2001.
Główny cel programu to stwarzanie przez szkołę warunków i sytuacji dydaktycznych umożliwiających realizację zdrowego stylu życia, a w konsekwencji doprowadzenie do poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie oraz rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny

NASZ PROGRAM ZAWIERA NASTĘPUJĄCE ETAPY DZIAŁAŃ:
NASZE AKCJE w ramach programu promującego zdrowie realizujemy m.in. przy współpracy studentów Studium Medycznego nr 1 w Szczecinie.

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie należy do sieci zachodniopomorskich szkół promujących zdrowie. Od kilku już lat, realizując zadania zawarte w programie promocji edukacji zdrowotnej, staramy się rozbudzać i kształtować świadomość zdrowotną naszych uczniów. Bardzo ważnym elementem tych działań jest współpraca SP 3 z Studium Medycznym nr 1 w Szczecinie. Dzięki współpracy, rokrocznie w naszej szkole odbywają się ciekawe imprezy sportowo – rekreacyjne, festyny rodzinne, warsztaty edukacyjne. Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły mają możliwość poznać zdrowe sposoby odżywiania się, spędzania czasu wolnego oraz skorzystać z bezpłatnej diagnostyki. Podczas spotkań dzieci ze słuchaczami Studium Medycznego zawsze panuje bardzo ciepła, rodzinna atmosfera. Wszyscy chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych, zajęciach aerobiku, kick boxingu lub terapiach relaksacyjnych.

Aerobik w wykonaniu uczennic
Zabawy sportowe pod kierunkiem studentów Medycznego Studium nr 1

Dzień Dziecka – festyn sportowo – rekreacyjny


Coroczne spotkania ze studentami Studium Medycznego nie są jedyną formą realizacji bogatego programu szkoły promującej zdrowie. Często przeprowadzamy konkursy i warsztaty o tematyce zdrowotnej, np. „Jak spędzać czas wesoło i radośnie”, „Myślę nie, dziękuję nie”, Uśmiechnięta minka, gdy w śniadaniu witaminka”, „Jak się bawić w ruch”, „Wyprawa po piękny uśmiech”. Ponadto zajęcia w terenie, rajdy rowerowe, wycieczki piesze, turystyczno – krajoznawcze oraz wyjazdy do „zielonych szkół”.

Jednocześnie szkoła nasza dba o edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego. Uczniowie biorą udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz zdobywają kartę rowerową.Uczniowie klasy 4 zdobywają kartę rowerową pod kierunkiem pani dyrektor J. Czyż

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – ta uniwersalna sentencja odzwierciedla oczywistą prawdę o ścisłym powiązaniu kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego. Nasze wieloletnie działania, jako szkoły promującej zdrowie, udowadniają, że wdrażanie dobrego stylu życia jest warunkiem szeroko pojętego rozwoju każdego człowieka. 

Rokroczne wyjazdy klasowe w ramach Zielonej Szkoły, to szczególnie lubiane przez uczniów formy edukacji prozdrowotnej. Przebywanie na świeżym powietrzu, czynny wypoczynek, zabawy ruchowe to szansa na dobre zdrowie i pełną integrację.

Zielona Szkoła w Myśliborzu - wycieczka do Rezerwatu Długogóry


Prawie jak cheerleaderki...

Nie ma to jak jedzonko na świeżym powietrzu!


Zaraz wykopiemy jakąś prehistoryczną gadzinę...


Woda to nasz żywioł!Duży nacisk kładziemy w naszej szkole na edukację w zakresie ochrony środowiska, organizując przeróżne akcje, takie jak: "sprzątanie świata", segregowanie śmieci, pogadanki i spotkania z ekologami.


Rady na odpady

Wpółpracujemy z placówkami naukowymi propagującymi, m.in. wiedzę na temat ochrony zdrowia i działań profilaktycznych: Sanepidem, Wydziałem Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.


Fascynujący świat mikroorganizmów


Pszczelarze...

Chętnie bierzemy udział we wszelkich konkursach o tematyce prozdrowotnej, popisując się zarówno niemałą wiedzą, jak i umiejętnościami: plastycznymi, ruchowymi czy kulinarnymi.


Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Sporcie (ZS nr 2)


Sałatka owocowa...


... a tak wyglądają zdrowe kanapki!

Zajęcia basenowe już na stałe wpisały się w harmonogram pracy naszej szkoły.


Czas na naukę...


... i na zabawę
Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie im. Juliusza Słowackiego.

ul. Reymonta 23
71 - 276 Szczecin

telefon/fax: (0 - 91) 48 730 32